Drewniany i ceramiczny Zegar z kafelem z tradycyjnymi warmińsko-mazurskimi wzorami hand made
  • Drewniany i ceramiczny Zegar z kafelem z tradycyjnymi warmińsko-mazurskimi wzorami hand made
  • Drewniany i ceramiczny Zegar z kafelem z tradycyjnymi warmińsko-mazurskimi wzorami hand made
  • Drewniany i ceramiczny Zegar z kafelem z tradycyjnymi warmińsko-mazurskimi wzorami hand made
  • Drewniany i ceramiczny Zegar z kafelem z tradycyjnymi warmińsko-mazurskimi wzorami hand made

Wehikuł czasu - zegar z kafelem z tradycyjnymi warmińsko-mazurskimi wzorami

Zegar z motywami z warmińsko-mazurskich kafli wykonany ręcznie. W trewnianej ramie zamwieszono kafel ceramiczny ręcznie ozdobiony tradycyjnymi wzorami zaczerpniętym z zabytkowych kafli warmińsko-mazurskich. Piękny i praktyczny przedmiot.

260,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Zegar drewniano-ceramiczny z ręcznie malowanymi tradycyjnymi motywami z warmińsko-mazurskich kafli. Rama z drewna malowanego, wewnątrz zawieszony ruchomy ceramiczny kafel i ozdobne wskazówki. Mechanizm nie tylko wskazuje czas - przenosi także w czasie, do odległych lat przełomu XVIII i XIX stulecia. 

Na przełomie XVIII-XIX wieku zdobione kafle zaczęły coraz częściej pojawiać się w wiejskich domach. Te wytwarzane na terenie Warmii i Mazur należały do najciekawszych - nie tylko zdobiły, ale można było się z nich wiele dowiedzieć. To prawdziwa kronika wiejskiego życia opisująca co się ciekawego wydarzyło, co warto zapamiętać, udokumentować. Można więc znaleźć na kaflach symbole miłości - serduszko, ptaszki, konika weselnego, ale też ludzi przy pracy, grających w karty, motywy wojskowe (żołnierze napoleońscy, Kozacy), myśliwskie, przyrodnicze i krajobrazy... Pojawiały się też kafle pokazujące jak wyglądało codzienne życie Warmiaków i Mazurów i ich ciężka praca np. czerpanie i noszenie wody przez kobiety.

Do kompletu można dokupić kafle z Kaflarni Warmińskiej są wykonywane i szkliwione ręcznie, po czym wypalane w wysokiej temperaturze. Każdy jest inny i wyjątkowy. Dostępne są w różnych kolorach, z wzorem wykonanym wypukłym reliefem oraz malowane. Pod spodem umieszczone jest podbicie z korka (łatwo je odkleić). Kafelek może służyć jako podstawka pod szklankę albo dekor kominkowy czy kuchenny. Świetnie też wyglądają wyklejone nimi tace. Kafle można grupować w zestawy kolorystyczne lub tematyczne.

Dla kogo: Dla miłośnika przedmiotów z duszą, wiejskich klimatów. Oryginalny prezent do nowego domu, na parapetówkę czy wesele. 

O autorach

Wymiary:  cm x  cm

Waga: 82 g

66

Opis

Wysokość
26
Szerokość
26
Tworzywo
Drewno i ceramika malowana

Specyficzne kody

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak