@wszuwarach

Życie na murze - fotografia z cyklu "Podwórkowe zakamarki"

Fotografia autorstwa Michała Kupisza przedstawiająca fragment ściany w olsztyńskiej dzielnicy Zatorze. I dowód na to, że czasami wystarczy odrobina wody, by i na kamieniu rozwinęło się życie. Cykl prezentowany na wystawie indywidualnej w Galerii BWA Olsztyn. Wymiary 50 na 70 cm.

Niby zwyczajny fragment budynku gospodarczego, a ileż się dzieje na tym murze! Ile tu faktur, odcieni i materiałów - od chropowatego drewna, przez rozsypujące się cegły i połysk metalu, po organiczne pędy roślin. Nie ma tu liści, ale czuje się moc zieleni. Ciekawe spojrzenie na miejską dżunglę znajdującą się na olsztyńskim Zatorzu.

Fotografia kolekcjonerska sygnowana podpisem autora. Odbitka wysokiej jakości na profesjonalnym papierze fotograficznym. Wymiary 50 na 70 cm. Dookoła szeroki biały pas stwarzający wrażenie passe partout. Zdjęcie prezentuje się bardzo ciekawie jako samodzielne obiekt, jak również w zestawach np. po 2-3 z cyklu. Zapytaj o inne formaty - zapytaj o dostępność 

Zdjęcie pochodzi z cyku "Podwórkowe zakamarki", nad którym Michał Kupisz pracował w latach 2004 – 2018. Ujęcia przedstawiają miejsca, których na co dzień nie zauważamy, położone gdzieś na uboczu głównych traktów, w głębi podwórek i osiedlowych uliczek. Większość uwiecznionych zakamarków do dziś można odnaleźć na podwórkach olsztyńskiego Zatorza, osiedla Wojska Polskiego oraz Śródmieścia. Zdarzają się jednak i widoki z innych miast - choćby klimatyczne zdjęcie schodów zrobione w Lublinie.

W 2018 r. "Podwórkowe zakamarki" pierwszy raz zostały zaprezentowane publicznie - stało się to w ramach wystawy indywidualnej pt. “Sześcian” w olsztyńskiej Galerii BWA. 

OBEJRZYJ INNE FOTOGRAFIE MICHAŁA KUPISZA

Michał Kupisz jest fotografem i filmowcem, którego pracownia mieści się w okolicy Zatorza. W 2017 roku otrzymał Grand Prix X Olsztyńskiego Biennale Sztuk o Medal Prezydenta za film "Siedział cesarz na tronie" do piosenki śpiewanej przez Annę Brodę - tu możesz go obejrzeć Czerpie inspirację z miejsc najbliższych - ukochanej dzielnicy i warmińskiego krajobrazu.

Dla kogo? Dla miłośników miejskiej dżungli, tryumfu natury nad kamieniem i różnorodności w przyrodzie.

O AUTORZE

Wymiary

Wysokość: 50 cm 

Szerokość 70 cm

Tworzywo: papier fotograficzny

24

Opis

Wysokość
50 cm
Tworzywo
papier fotograficzny

Może Ci się także spodobać

Galeria - fotografia z...

Cena 120,00 zł

Fotografia autorstwa Michała Kupisza przedstawiająca kąt podwórka w olsztyńskiej dzielnicy Zatorze. Odrapane, rozwalające się drzwi wydają się brzydkie i smutne. Jednak kryją tajemnicę - okazują się galerią pod chmurką. Cykl prezentowany na wystawie indywidualnej w Galerii BWA Olsztyn. Wymiary 50 na 70 cm.

Oczka - fotografia z cyklu...

Cena 120,00 zł

Malowniczy fragment starej bramy z intrygującymi otworami. Fotografia autorstwa Michała Kupisza przedstawiająca fragment drewnianych drzwi budynku gospodarczego w olsztyńskiej dzielnicy Zatorze. Cykl prezentowany na wystawie indywidualnej w Galerii BWA Olsztyn. Wymiary 50 na 70 cm. Uwaga: Fotografia sprzedawana bez ramy

Brama - fotografia z cyklu...

Cena 120,00 zł

Zdjęcie autorstwa Michała Kupisza utrzymane w żółtej i ceglastej kolorystyce. Przedstawia solidną bramę z innej epoki, nadgryzioną już zębem czasu. Cykl prezentowany na wystawie indywidualnej w Galerii BWA Olsztyn. Zdjęcie w pionie. Wymiary 50 na 70 cm.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak