Torba skórzana w stylu wikingów do noszenia na pasku od spodni - rodzaj nerki. Ręcznie szyta, farbowana i zdobiona.
  • Torba skórzana w stylu wikingów do noszenia na pasku od spodni - rodzaj nerki. Ręcznie szyta, farbowana i zdobiona.

Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - na dwie szlufki - na zamówienie

Ręcznie wykonana skórzana torebka przyczepiana do paska na dwie szlufki. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów - pierwowzór znaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w miejscowości Birka (południowa Szwecja). Taka nerka z czasów wikingów. Zdobiona geometrycznym wzorem odciskanym stemplami. Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Zapinana na pasek i szlufkę. 

Prosty kształt i zdobienia doskonale pasują do współczesnego stroju. Torba sprawdzi się w codziennych stylizacjach. 

Autor: Mieszko

300,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Skórzana torebka przyczepiana do paska - nerka z czasów wikingów - na dwie szlufki - wykonywana na zamówienie

Ręcznie wykonana skórzana torebka przyczepiana do paska. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów - pierwowzór znaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w miejscowości Birka (południowa Szwecja). Można powiedzieć, że to taka "nerka" z czasów wikingów, chociaż ten akurat model to najbardziej autorska interpretacja torby wczesnośredniowiecznej ze wszystkich wykonanych przez Mieszka. Zdobiona geometrycznym wzorem odciskanym stemplami. Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Zapinana na pasek i szlufkę.

Nawiązuje do toreb z początku IX w. jednak ze względów praktycznych dodana została ściana boczna. Oryginały prawdopodobnie jej nie miały, ale wtedy nic by się tam nie zmieściło. Posiada tłoczony wzór w stylu z IX-XI wieku, znany z licznych przykładów biżuterii wikińskiej.  

Prosty kształt i zdobienia doskonale pasują do współczesnego stroju. Torba sprawdzi się w codziennych stylizacjach, ale może być też elementem stroju rekonstrukcyjnego. Torba szyta jest w całości ręcznie, nićmi lnianymi woskowanymi. Wykonana z naturalnej skóry bydlęcej 3 mm, ręcznie barwionej.

ZOBACZ INNE PRZEDMIOTY INSPIROWANE KULTURĄ WIKINGÓW I ARCHEOLOGIĄ 

Wymiary torby: 17  cm na 20 do 23 cm. Głębokość 5,5 cm. Torbę przyczepia się do paska od spodni przewlekając przez dwie szlufki - jest to rodzaj nerki z czasów wikingów.

Birka była wikińską faktorią handlową, położoną w środkowej Szwecji. Rozkwit datowany jest od początku IX w. do 2.połowy X w. W tym czasie Birka była jednym z najsłynniejszych ośrodków handlowych w środkowej Europie, a społeczność kupców i rzemieślników była wielonarodowa. Kupcy utrzymywali kontakty handlowe z Bizancjum, Persją, a pośrednio i z Chinami. Podobnie jak Hedeby, Birka była portem. Upadła najprawdopodobniej na skutek zmian w poziomie wód, gdy statki nie mogły wpływać do portu. 

TORBY, SZALE, CZAPKI - WIĘCEJ DODATKÓW Z SZUWARÓW

Torebka o lirowatym kształcie rodowodem spośród ludów nomadzkich Awarów i Madziarów, którzy w VII-XIX podbili Kotlinę Karpacką. Ten typ torby został przyswojony przez Wikingów najpewniej podczas ich wypraw łupieżczo-handlowych na południe Europy (Ruś, Bizancjum). Najwspanialsze pochodzą z południa Europy, ale i egzemplarze z Birki i Gniezdowa są bardzo atrakcyjne, bo posiadają liczne okucia z brązu. Znane z terenów Polski są podobne (Przemyśl), z grobu wojownika Awarskiego. Bogato okute pełniły też funkcje prestiżowe, uważa się, że nosili je naczelnicy rodów i inni wysoko postawieni. 

Autorem torby jest Mieszko - archeolog, muzealnik i rekonstruktor, specjalizujący się w odtwarzaniu wczesnośredniowiecznych przedmiotów codziennego użytku ze skóry. Zwykle są to bardzo wierne, wręcz drobiazgowe rekonstrukcje, jednak w uzasadnionych wypadkach autor wprowadza niewielkie zmiany poprawiające komfort użytkowania. Wszystkie elementy w pracach Mieszka wykonane są ręcznie i z naturalnych materiałów. Cechuje je niezwykła precyzja wykonania i dbałość o najmniejszy szczegół. 

Dla kogo: Dla miłośników stylowych nerek, kultury wikingów i ręcznie robionych przedmiotów najwyższej jakości i ze szlachetnych materiałów. Praktyczna torba dla osoby noszącej pasek. Pomysł na oryginalną stylizację dla kobiety i mężczyzny.

CZAS REALIZACJI - DO 2 TYGODNI

Specyfikacja

Wysokość torby: 17 cm

Szerokość torby: 20 do 23 cm, szerokość oczka na pasek (szlufki) 4 cm

Głębokość: 5,5 cm

Tworzywo: skóra naturalna bydlęca 3 mm, nici lniane woskowane

Mieszko
9

Opis

Wysokość
17 cm
Szerokość
4 cm (oczko szlufki)
20-23 cm
Tworzywo
skóra
Głębokość
5,5 cm

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Smoczy kufel wikingów -...

Cena 150,00 zł

Kolekcjonerski kufel z wizerunkiem smoka na uchwycie. Wewnątrz powleczony szkliwem dopuszczonym do kontaktu z żywnością, na zewnątrz patynowany. Oryginalny prezent w dla współczesnego wikinga. Produkt artystyczny, wykonany ręcznie.

Drzewo Życia - wisior z brązu

Cena 105,00 zł

Ręcznie wykonany wisiorek, na którym połączone zostały dwa znaki symbolizujące mądrość oraz równowagę sił we wszechświecie. Oryginalna ozdoba z przesłaniem, precyzyjnie wykonana w brązie. 

Torba skórzana na ramię w...

Cena 450,00 zł

Skórzana torba na ramię ręcznie szyta. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów. Jednak by mogło się w niej więcej zmieścić, torba została trochę zmodyfikowana. Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Ozdobą torby są drewniane bigle ze zdobieniami - trójkątnymi i schodkowymi - które zostały wycięte ręcznie z drewna olchowego. 

Geometryczna forma i zdobienia doskonale pasuje do współczesnego stroju. Torba sprawdzi się w codziennych stylizacjach. 

Skórzana torba Wikingów...

Cena 250,00 zł

Ręcznie wykonana skórzana torebka przyczepiana do paska na jedną szlufkę. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów - pierwowzór znaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w miejscowości Birka (południowa Szwecja). Taka nerka z czasów wikingów. Zdobiona geometrycznym wzorem odciskanym stemplami. Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Zapinana na pasek i szlufkę. 

Prosty kształt i zdobienia doskonale pasują do współczesnego stroju. Torba sprawdzi się w codziennych stylizacjach. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak