Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade. Przód
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade. Przód
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade. Tył
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade. Odciskane zdobienie
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade. Zdobienie - ręczne szycie
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade.
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade.
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade.
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade.
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade.
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade.
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade.
 • Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - handmade.

Skórzana torba Wikingów przyczepiana do paska - na jedną szlufkę - na zamówienie

Ręcznie wykonana skórzana torebka przyczepiana do paska na jedną szlufkę. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów - pierwowzór znaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w miejscowości Birka (południowa Szwecja). Taka nerka z czasów wikingów. Zdobiona geometrycznym wzorem odciskanym stemplami. Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Zapinana na pasek i szlufkę. 

Prosty kształt i zdobienia doskonale pasują do współczesnego stroju. Torba sprawdzi się w codziennych stylizacjach. 

Autor: Mieszko

250,00 zł
Wybierz kolor
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Skórzana torebka przyczepiana do paska - nerka z czasów wikingów - na jedną szlufkę - wykonywana na zamówienie

Ręcznie wykonana skórzana torebka przyczepiana do paska. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów - pierwowzór znaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w miejscowości Birka (południowa Szwecja). Można powiedzieć, że to taka "nerka" z czasów wikingów o kształcie liry. Zdobiona geometrycznym wzorem odciskanym stemplami. Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Zapinana na pasek i szlufkę.

Nawiązuje do toreb z początku IX w. jednak ze względów praktycznych dodana została ściana boczna. Oryginały prawdopodobnie jej nie miały, ale wtedy nic by się tam nie zmieściło. Posiada tłoczony wzór w stylu z IX-XI wieku, znany z licznych przykładów biżuterii wikińskiej.  

Prosty kształt i zdobienia doskonale pasują do współczesnego stroju. Torba sprawdzi się w codziennych stylizacjach, ale może być też elementem stroju rekonstrukcyjnego. Torba szyta jest w całości ręcznie, nićmi lnianymi woskowanymi. Wykonana z naturalnej skóry bydlęcej 3 mm, ręcznie barwionej.

ZOBACZ inne PRZEDMIOTy INSPIROWANe KULTURĄ WIKINGÓW I ARCHEOLOGIĄ 

Wymiary torby: 18,5 cm na 13 do 17 cm (kształt lirowaty -  rozszerza się ku dołowi). Szerokość 5 cm. Torbę przyczepia się do paska od spodni przewlekając przez jedną szlufkę - jest to rodzaj nerki z czasów wikingów.

Birka była wikińską faktorią handlową, położoną w środkowej Szwecji. Rozkwit datowany jest od początku IX w. do 2.połowy X w. W tym czasie Birka była jednym z najsłynniejszych ośrodków handlowych w środkowej Europie, a społeczność kupców i rzemieślników była wielonarodowa. Kupcy utrzymywali kontakty handlowe z Bizancjum, Persją, a pośrednio i z Chinami. Podobnie jak Hedeby, Birka była portem. Upadła najprawdopodobniej na skutek zmian w poziomie wód, gdy statki nie mogły wpływać do portu. 

TORBY, SZALE, CZAPKI - WIĘCEJ DODATKÓW Z SZUWARÓW

Torebka o lirowatym kształcie rodowodem spośród ludów nomadzkich Awarów i Madziarów, którzy w VII-XIX podbili Kotlinę Karpacką. Ten typ torby został przyswojony przez Wikingów najpewniej podczas ich wypraw łupieżczo-handlowych na południe Europy (Ruś, Bizancjum). Najwspanialsze pochodzą z południa Europy, ale i egzemplarze z Birki i Gniezdowa są bardzo atrakcyjne, bo posiadają liczne okucia z brązu. Znane z terenów Polski są podobne (Przemyśl), z grobu wojownika Awarskiego. Bogato okute pełniły też funkcje prestiżowe, uważa się, że nosili je naczelnicy rodów i inni wysoko postawieni. 

Autorem torby jest Mieszko - archeolog, muzealnik i rekonstruktor, specjalizujący się w odtwarzaniu wczesnośredniowiecznych przedmiotów codziennego użytku ze skóry. Zwykle są to bardzo wierne, wręcz drobiazgowe rekonstrukcje, jednak w uzasadnionych wypadkach autor wprowadza niewielkie zmiany poprawiające komfort użytkowania. Wszystkie elementy w pracach Mieszka wykonane są ręcznie i z naturalnych materiałów. Cechuje je niezwykła precyzja wykonania i dbałość o najmniejszy szczegół. 

Dla kogo: Dla miłośników stylowych nerek, kultury wikingów i ręcznie robionych przedmiotów najwyższej jakości i ze szlachetnych materiałów. Praktyczna torba dla osoby noszącej pasek. Pomysł na oryginalną stylizację dla kobiety i mężczyzny.

CZAS REALIZACJI - DO 2 TYGODNI

Specyfikacja

Wysokość torby: 18,5 cm

Szerokość torby: 13 do 17 cm (kształt lirowaty -  rozszerza się ku dołowi)

Głębokość: 5 cm

Tworzywo: skóra naturalna bydlęca 3 mm, nici lniane woskowane

Mieszko
9

Opis

Wysokość
18,5 cm
Szerokość
13-17 cm
Tworzywo
skóra
Głębokość
5 cm

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Młot Thora - wisior z brązu

Cena 310,00 zł

Piękny i starannie wykonany wisior przedstawiający Młot Thora. W mitologii wikingów jest on symbolem, siły, odwagi i wierności. Biżuteria dla prawdziwego mężczyzny, wykonana w pracowni jubilerskiej Zahario

Torba skórzana na ramię w...

Cena 450,00 zł

Skórzana torba na ramię ręcznie szyta. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów. Jednak by mogło się w niej więcej zmieścić, torba została trochę zmodyfikowana. Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Ozdobą torby są drewniane bigle ze zdobieniami - trójkątnymi i schodkowymi - które zostały wycięte ręcznie z drewna olchowego. 

Geometryczna forma i zdobienia doskonale pasuje do współczesnego stroju. Torba sprawdzi się w codziennych stylizacjach. 

Skórzana torba Wikingów...

Cena 300,00 zł

Ręcznie wykonana skórzana torebka przyczepiana do paska na dwie szlufki. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów - pierwowzór znaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w miejscowości Birka (południowa Szwecja). Taka nerka z czasów wikingów. Zdobiona geometrycznym wzorem odciskanym stemplami. Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Zapinana na pasek i szlufkę. 

Prosty kształt i zdobienia doskonale pasują do współczesnego stroju. Torba sprawdzi się w codziennych stylizacjach. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak