Torba skórzana na ramię w stylu Wikingów. Ręcznie szyta, z drewnianymi biglami.  W aranżacji
  • Torba skórzana na ramię w stylu Wikingów. Ręcznie szyta, z drewnianymi biglami.  W aranżacji

Torba skórzana na ramię w stylu Wikingów - na zamówienie

Skórzana torba na ramię ręcznie szyta. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów. Jednak by mogło się w niej więcej zmieścić, torba została trochę zmodyfikowana. Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Ozdobą torby są drewniane bigle ze zdobieniami - trójkątnymi i schodkowymi - które zostały wycięte ręcznie z drewna olchowego. 

Geometryczna forma i zdobienia doskonale pasuje do współczesnego stroju. Torba sprawdzi się w codziennych stylizacjach. 

Autor: Mieszko

450,00 zł
Wybierz wzór
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Skórzana torba na ramię w stylu wikingów - ręcznie szyta - wykonywana na zamówienie

Skórzana torba na ramię ręcznie szyta. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów. Jednak by mogło się w niej więcej zmieścić, torba została zmodyfikowana (oryginalne torby zszywane były z dwóch kawałków materiału, ta jest zszyta z trzech). Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Ozdobą torby są drewniane bigle wycinane we wzory - trójkątne lub schodkowe.

Torba szyta jest w całości ręcznie, nićmi lnianymi. Bigle wycięte zostały z drewna olchowego. Geometryczna forma i zdobienia doskonale pasują do współczesnego stroju. Torba sprawdza się w codziennych stylizacjach. 

Bigle z trójkątnymi zdobieniami wykonano na podstawie znaleziska z Hedeby, natomiast bigle ze zdobieniami „schodkowymi” są swobodną interpretacją, opartą na gotlandzkim motywie zdobniczym. Ten typ torby jest bardzo popularny w środowisku odtwórców związanych z wczesnym średniowieczem.

Wymiary torby - 30 cm na 23 cm, szerokość 8 cm. Wykonana ze skóry. Do ozdobnych bigli z drewna przymocowany jest gruby rzemień umożliwiający noszenie na ramieniu.

To tzw. torba na ramię w typie Hedeby

Torby, szale, czapki - więcej dodatków z Szuwarów

Rekonstrukcja torby oparta jest na znaleziskach archeologicznych tzw. bigli - drewnianych elementów służących jako zawiesie dla zasadniczej części torby, czyli worka zszytego z wełny, płótna albo cienkiej skóry. Na końcach bigli, czasem bardzo zdobnych, znajdowały się otwory przez które przeciągnięty był sznur lub rzemień. Służył on do ściągnięcia bigli i zamknięcia torby oraz jako element nośny. Oryginał torby był prawdopodobnie zszyty z dwóch kawałków materiału lub skóry, jednak ze względów praktycznych dzisiejsze rekonstrukcje często posiadają ścianę boczną umożliwiającą noszenie większej ilości przedmiotów.

Hedeby – ośrodek handlowy epoki wikingów, po raz pierwszy wspomniany w źródłach na początku IX w., położony u podstawy Półwyspu Jutlandzkiego [Niemcy]. Był jednym z największych i najsławniejszych portowych ośrodków handlowych i rzemieślniczych swoich czasów. Kupcy z Hedeby, zwanego również w języku staronordyckim jako Haithabu, utrzymywali ożywione kontakty z basenem morza Bałtyckiego oraz Rusią. Zaś za jej pośrednictwem również ze światem arabskim. Społeczność Hedeby była wielonarodowościowa. Ośrodek upadł w połowie XI w. w wyniku wojen norwesko – duńskich.

Podobne bigle znajdowane były nie tylko w Hebdzie, ale także w innych ośrodkach wikińskich, w Birce i Sigtunie [Szwecja] oraz Viborgu [Dania].

ZOBACZ WIĘCEJ PRZEDMIOTÓW INSPIROWANYCH KULTURĄ WIKINGÓw i archeologią 

Autorem torby jest Mieszko - archeolog, muzealnik i rekonstruktor, specjalizujący się w odtwarzaniu wczesnośredniowiecznych przedmiotów codziennego użytku ze skóry. Zwykle są to bardzo wierne, wręcz drobiazgowe rekonstrukcje, jednak w uzasadnionych wypadkach autor wprowadza niewielkie zmiany poprawiające komfort użytkowania. Wszystkie elementy w pracach Mieszka wykonane są ręcznie i z naturalnych materiałów. Cechuje je niezwykła precyzja wykonania i dbałość o najmniejszy szczegół. 

Dla kogo: Dla kobiety współczesnej, która ceni oryginalność i niepowtarzalność. Dla miłośniczki wikingów i gier RPG. Dla wielbicielki perfekcyjnego rzemiosła i naturalnych materiałów. Piękna i niepowtarzalna torba do używania na co dzień.

CZAS REALIZACJI - DO 2 TYGODNI

Specyfikacja

Długość rzemienia: 106 cm 

Wysokość torby: 30 cm

Szerokość torby: 23 cm

Głębokość: 8 cm

Tworzywo: skóra naturalna, drewno olchowe, nici lniane

Mieszko
9

Opis

Długość
106 cm (pasek)
Wysokość
30 cm
Szerokość
23 cm
Tworzywo
skóra
Głębokość
8 cm

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Smoczy kubek wikingów -...

Cena 125,00 zł

Uchwyt zdobiony rzeźbą smoczej głowy nawiązującą do dekoracji statków wikingów. Naczynie ręcznie wykonane, oryginalny prezent dla miłośnika przedmiotów z duszą. Pojemność 0,5 litra, szkliwo dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Wilcza filiżanka wikingów -...

Cena 115,00 zł

Filiżanka w stylu wikińskim z uchwytem ozdobionym głową wilka (Fenrira). Wilk w mitologii wikingów był symbolem chaosu, sił zła, ale też zmiany i burzenia przyjętych reguł. Ręcznie robione naczynie na kawę czy inne trunki. Z warmińskiej pracowni państwa Zawistowskich.

Torebka haftowana na ramię...

Cena 110,00 zł

Ręcznie wyszywana torebka na ramię z lnianego materiału pochodzącego z odzysku (worek wojskowy 100 proc. len). Ozdobiona wyszywanymi liśćmi krwawnika. Kolory - naturalny len, czarny. W środku  podszewka bawełniana i kieszonka na dokumenty zapinana na zamek. 

Torba skórzana na ramię w...

Cena 450,00 zł

Skórzana torba na ramię ręcznie szyta. Wzorowana na torbach noszonych przez wikingów. Jednak by mogło się w niej więcej zmieścić, torba została trochę zmodyfikowana. Bardzo oryginalna, perfekcyjnie wykonana, mocna. Ozdobą torby są drewniane bigle ze zdobieniami - trójkątnymi i schodkowymi - które zostały wycięte ręcznie z drewna olchowego. 

Geometryczna forma i zdobienia doskonale pasuje do współczesnego stroju. Torba sprawdzi się w codziennych stylizacjach. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak