• Nowy

Stara mapa Warmii i Mazur - kolor

Pokolorowana wersja mapy Caspara Hennebergera z XVI w. - kolorami zostały zaznaczone historyczne krainy Prus Książęcych m.in. Warmia. 

Stara mapa przedstawiająca Prusy - bardzo wysokiej jakości wydruk, oprawiona w passe partout, kolorowana. Historyczna mapa regionu Warmii i Mazur to elegancki i wartościowy prezent dla ojca, dziadka czy na parapetówkę. Mapa Prus została wykonana pod koniec XVI w. przez Caspara Hennebergera -  niemieckiego duchownego luterańskiego, historyka i kartografa związanego z Prusami Książęcymi. Jej reprint ukazał się m.in. w atlasie wydanym w 1631 roku przez znanego holenderskiego kartografa i wydawcę Willema Janszoon Blaeu. 

65,00 zł
wybierz kolor
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Mapa Prus z XVI w. z zaznaczonymi krainami historycznymi - Warmia, Mazury, Powiśle - kolor - gotowa do powieszenia na ścianie

Stara mapa przedstawiająca Prusy - bardzo wysokiej jakości wydruk, oprawiona w passe partout, wersja kolorowaHistoryczna mapa Warmii, Mazur i innych krain wchodzących w skład Prus Książęcych.

Zabytkowa mapa regionu Warmii i Mazur to elegancki i wartościowy prezent dla ojca, dziadka czy na parapetówkę. Z oryginalnego podarunku ucieszy się miłośnik historii, a także prostego stylu w wystroju wnętrz i stonowanych kolorów. 

CO POWIESIĆ NA ŚCIANIE - SZUWAROWE PROPOZYCJE

Mapa Prus została wykonana pod koniec XVI w. przez Caspara Hennebergera -  niemieckiego duchownego luterańskiego, historyka i kartografa związanego z Prusami Książęcymi. Wielokrotnie wznawiana w wersji monochromatycznej i pokolorowanej. Historyczna mapa Prus Hennebergera jest nie tylko doskonałym przykładem sztuki kartograficznej, ale też piękną grafiką wykonaną z najwyższym kunsztem. Będzie doskonałą ozdobą w historycznym stylu gabinetu lub salonu.

Prezentowany reprint pochodzi z atlasu wydanego w 1631 roku przez znanego holenderskiego kartografa i wydawcę Willema Janszoon Blaeu (jego wydany w  latach 1662–1663 największy ówczesny atlas – Atlas Maior w 12 tomach z 600 mapami - był najdroższą książką, jaka ukazała się w XVII wieku). Oryginalny tytuł: “Prussia Accurate Descripta a Gasparo Henneberg Erlichensi, Willem Janszoon Blaeu”, Amsterdam ok. 1631 roku.

Mapa przedstawia terytorium Prus Książęcych - m.in. terenów Warmii, Mazur i Powiśla - z końca XVI wieku. Zaznaczone zostały na niej miejscowości, ukształtowanie terenu, rzeki i jeziora oraz historyczne krainy. Wydruk jest tak precyzyjny, że z użyciem lupy można odczytać nazwy nawet niewielkich miasteczek. Doskonała kopia kartograficznego dzieła sztuki.

WYDAWNICTWO QMK W SZUWARCH - ZOBACZ WIĘCEJ

Wydawcą reprintu z 2020 roku jest wydawnictwo QMK z Olsztyna, które słynie z unikatowej serii pocztówkowych przewodników po Warmii i Mazurach. Stare widokówki i fragmenty książek o regionie autor serii - Wojciech Kujawski - ułożył w opowieść o wodnych i pieszych szlakach. 

Dla kogo: Doskonały podarunek na parapetówkę czy inną ważną okazję nie tylko dla miłośnika historii Warmii i Mazur. Z prezentu ucieszy się tata i dziadek, a historyczna mapa Prus pięknie prezentować będzie się w gabinecie, pracowni czy w salonie. Kawałek ciekawej historii regionu i reprint o rzadko spotykanej dziś jakości

Specyfikacja:

Wymiary: z passe partout 40x50 cm (sama mapa 28,5x36,5 cm)

75

Opis

Wysokość
40 cm (passe-partout); 28,5 (mapa)
Szerokość
50 cm (z passe-partout); 36,5 cm (mapa)

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Rowerowe pozdrowienia z...

Cena 40,00 zł

Rowerem z księżyca na Mazury - reprodukcja zwariowanej pocztówki z 1901 roku. Oryginalny prezent dla rowerzystki.

Drewniana mapa 3D - Ukiel i...

Cena 500,00 zł

Mapa trójwymiarowa przedstawiająca największe olsztyńskie jezioro - Ukiel - zwane też Krzywym. Zostało na niej idealnie odwzorowane dno akwenu, ze wszelkimi głębiami i płyciznami, a także skomplikowana linia brzegowa. Nietypowy obraz z drewna dla miłośnika Olsztyna i żeglarstwa, gotowy do powieszenia na ścianie. Mapa batymetryczna z dużą liczbą szczegółów. W cenie możliwość personalizacji (np. zaznaczenie miejsca, dedykacja czy logo).

Mapa świata - korek

Cena 400,00 zł

Ręcznie wykonana mapa świata, stworzona z prawdziwego południowohiszpańskiego korka. Kontynenty oraz ich nazwy powstały z wycięcia oraz grawerowania techniką laserową. Całość oprawiona w drewniane listwy, które na życzenie możemy dostosować kolorystycznie do Twoich potrzeb. Idealna do przybijania pinezek zarówno na lądzie jak i morzu. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak