@wszuwarach
Na żeglarskim szlaku - plakat w stylu retro. Mazurski rejs Węgorapą na wyspę Upałty.
  • Plakat retro - na żeglarskim szlaku. Reprodukcja przedwojennej pocztówki.
  • Na żeglarskim szlaku - plakat w stylu retro. Mazurski rejs Węgorapą na wyspę Upałty.

Na żeglarskim szlaku - plakat w stylu retro

Jacht i stateczek spotykają się na Węgorapie - stare zdjęcie do powieszenia na ścianie. Elegancka reprodukcja w klimacie dawnych Mazur. Wymiary 40 na 50 cm. 

Co można robić w niedzielę na Mazurach? Oczywiście trzeba wybrać się nad wodę. Elegancko ubrani żeglarze - obowiązują białe stroje, bo wtedy słońce mniej praży - ruszają na rejs po Mamrach. A może wracają już z wycieczki? Pewnie byli na wyspie Upałty, bo to ulubione miejsce spacerowiczów z okolicy Węgorzewa. Jacht jest tak wypełniony ludźmi, że trudno byłoby swobodnie żeglować po jeziorze, raczej wygląda jak środek transportu. 

Nikt nie myśli, że jutro trzeba wrócić do pracy - jest relaks, cisza i spokój pod żaglami. No chyba, że po drodze spotka się pasażerski stateczek wiozący turystów. Motorowa pyrkawa, chociaż umajona gałązkami, wygląda trochę pokracznie przy jachcie pod pełnymi żaglami. Z pewnością jest to mniej prestiżowy środek transportu, chociaż bardziej niezawodny, bo niezależny od wiatru. To Angerapp, jeden z dwóch stateczków, jakie zakupiło w 1923 roku Węgorzewo (po tym jak parowce białej floty z Giżycka przestały zawijać do miasta). Na jego pokład wchodziło 88 osób.

Wyjątkowo piękna i ładnie skomponowana fotografia oddająca klimat dawnych Mazur. Plakat powstał przez powiększenie przedwojennej pocztówki z kolekcji pana Wojciecha Kujawskiego. Została ona zeskanowana i wydrukowana w wysokiej jakości na dość grubym papierze, przy zachowaniu retro uroku starego zdjęcia. Więcej widokówek z dawnych Prus Wschodnich znajdziecie w serii przewodników po szlakach wodnych Wydawnictwa QMK (o Węgorzewie w tomie “Mamry”, a o białej flocie na Mazurach w “Niegocinie”)

Dla kogo: Dla miłośników Mazur, wypoczynku pod żaglami i białej floty w kameralnym, prowincjonalnym wydaniu. Ucieszy się też miłośnik klasycznej fotografii.

Wymiary: 40 x 50 

58

Opis

Wysokość
40 cm
Szerokość
50 cm

Może Ci się także spodobać

Mazurski obraz na starej...

Cena 90,00 zł

Błękit wody i białe żagle… Proste, czyste kolory na wiekowej desce tworzą krajobraz przesycony mazurskim wiatrem i wspomnieniami. Każdy sęk, pęknięcie, linia słojów czy dziura po gwoździu stają się częścią malarskiej opowieści.

Rowerowe pozdrowienia z...

Cena 30,00 zł

Rowerem z księżyca na Mazury - reprodukcja zwariowanej pocztówki z 1901 roku. Oryginalny prezent dla rowerzystki.

Jezioro Nidzkie - plakat w...

Cena 30,00 zł

Najpiękniejsze, najbardziej bajkowe, ukochane przez żeglarzy mazurskie jezioro na starej fotografii. Plakat w stylu vintage - 40x50 cm. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak