Medalion z chwostem - naszyjnik z ręcznym haftem

Owalny medalion z wyhaftowanymi fioletowymi różami na czarnym lnie (haft rococo). Oprawa w kolorze antycznego brązu, na dole czarny chwost z ozdobnym okuciem z tego samego metalu. Elegancka i efektowna biżuteria w stylu retro. W zestawie łańcuszek.

95,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Ręcznie wyszyte kolorowe kwiaty - fioletowe róże, barwne pączki i zielone listki - na czarnym lnianym tle. Wykonane techniką węzełków francuskich i podłużnych oraz pojedynczych oczek łańcuszkowych - to klasyczne i pracochłonne ściegi używane w tzw. hafcie rococo. Bardzo starannie wyszyte, misterna robota. Dodatkową ozdobę jest frędzel z czarnych nici zebranych metalowym okuciem. Oprawa w kolorze antycznego brązu z antyalergicznego metalu (nickel-free), tył gładki. Z materiału o takich samych właściwościach wykonany jest długi łańcuszek (76 cm). 

Każdy egzemplarz jest wyjątkowy - wzory mogą być powtórzone, ale nigdy nie uda się wykonać ręcznie dwóch identycznych haftów. Powierzchnia materiału zabezpieczona impregnatem chroniącym przed przywieraniem brudu i wilgocią (jednak należy chronić przed nadmiernym zabrudzeniem). 

Medalion z chwostem przywodzi na myśl ozdoby w staroświeckim stylu noszone przez elegantki z przełomu XIX i XX wieku. Oryginalna ozdoba dla kobiety ceniącej ręcznie wykonaną i oryginalną biżuterię (haft rococo). Ciekawy akcent pasujący do prostego stroju. Ze względu na długi łańcuszek i sporą zawieszkę z chwostem, naszyjnik będzie bardzo ładnie prezentował się także na pani o bardziej obfitym biuście.

Zawieszka pochodzi z pracowni Biżuteria z Haftem, która mieści się w niewielkiej mazurskiej miejscowości pod Ełkiem. Jej autorką jest Marta, dyplomowana mistrzyni wyszywania. Ma m.in. certyfikat instruktora rękodzieła artystycznego z haftu, koronkarstwa, tkactwa, ale przede wszystkim serce do tworzenia unikatowej i bardzo kobiecej biżuterii.

Zawieszka pochodzi z pracowni Biżuteria z Haftem, która mieści się w niewielkiej mazurskiej miejscowości pod Ełkiem. Jej autorką jest Marta, prawdziwa dyplomowana mistrzyni wyszywania. Ma m.in. certyfikat instruktora rękodzieła artystycznego z haftu, koronkarstwa, tkactwa, ale przede wszystkim serce do tworzenia unikatowej i bardzo kobiecej biżuterii.

Dla kogo? Dla kobiety ceniącej biżuterii w stylu retro, najwyższej jakości hafty i oryginalne przedmioty.

Wymiary

Waga: 21 g

Wysokość medalionu: 4 cm

Długość całego wisiora: 14 cm (medalion i chwost)

Długość łańcuszka: 76 cm

Tworzywo: haft na lnie, oprawa i łańcuszek w kolorze antycznego brązu z antyalergicznego metalu (nickel-free)

3

Opis

Waga
21 g
Długość
4 cm (sam medalion), 14 cm (medalion z chwostem)
Tworzywo
haft na lnie, oprawa i łańcuszek w kolorze antycznego brązu z antyalergicznego metalu (nickel-free)
Długość łańcucha
76 cm

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Pole maków - naszyjnik z...

Cena 95,00 zł

Owalny naszyjnik w stylu boho z wyhaftowanymi makami na lnie. Prosta oprawa w kolorze starego złota z antyalergicznego metalu. Kolorowa łąka pełna kwiatów, pozytywny sielski krajobraz, który dodaje energii i przyciąga uwagę. W zestawie łańcuszek.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak