@wszuwarach
Naszyjnik słowiański z drewna - Znak Gromowładcy- Peruna
  • Naszyjnik słowiański z drewna - Znak Gromowładcy- Peruna
  • Naszyjnik słowiański z drewna - tangram? - tył

Drewniany amulet z symbolem ochronnym

Dębowy naszyjnik z wypalonym znakiem ochronnym. Wśród wzorów jest. m.in. Kołowrót, Ręce Boga, Ręka Fatimy, symbol Welesa i Peruna. Ozdoba w naturalnym stylu nawiązująca do dawnych wierzeń.

25,00 zł
Brutto
Naszyjnik z symbolem słowiańskim
Ilość

Naszyjniki z symbolami ochronnymi wypalonymi na drewnie dębowym wykonane w pracowni Recom Łukasza Klimka. Wzór zabezpieczony lakierem akrylowym. Do każdej zawieszki dołączony sznureczek woskowany. 

Znak Gromowładcy - Peruna

Znak Gromowładcy - Peruna  Znak Peruna Gromowładnego

Rozeta i sześciokąt foremny, to na terenach słowiańskich symbole Peruna, boga burzy. Umieszczane w wysokich punktach domu chroniły przed piorunami i innymi niszczącymi siłami przyrody. Znak znany jest też jako gwiazda heksapentalna, kwiat życia, rozeta karpacka czy podhalańska. Spotyka się go w różnych kulturach od czasów prehistorycznych. Jest uważany za silny symbol magiczny.

Kołowrót (słoneczko)

Kołowrót (słooneczko) - swastyka słowiańska

Bardzo silny i pozytywny symbol przynoszący szczęście oraz pomyślność. To jedna z najpowszechniejszych odmian słowiańskiej swastyki, zwanej też swargą, swarzycą lub swarożycą. Jak łatwo zgadnąć, związana była z kultem Swaroga czy Swarożyca - boga słońca. Ramiona swastyki przedstawiają promienie i ruch słońca. Prawoskrętne mogły symbolizować płodność, lewoskrętne kojarzone były z magią i nocą. 

Znak Welesa

Znak Welesa - symbol słowiański

W tradycji słowiańskiej Weles rządził zaświatami, był też bogiem magii, wróżbiarstwa, patronem wędrowców handlarzy i poetów oraz opiekunem bydła rogatego. Prawdopodobnie kształt jego znaku - rogaty trójkąt - odnosi się do tej ostatniej funkcji. Symbol ten powinni nosić wszyscy ci, którzy w jakiś sposób czują się podlegli Welesowi.

Chamsa 

Chamsa zwana też Ręką Fatimy lub Miriam. Oko na dłoni.

W krajach arabskich nazywana Ręką Fatimy, zaś w Izraelu Okiem Miriam - amulet mający chronić przed złym spojrzeniem.

Ręce Boga

Ręce Boga - swastyka słowiańska  Ręce Boga - słowiański symbol Boga Najwyższego

Symbol słowiański, który wedle Rodzimego Kościoła Polskiego jest ideogramem Boga Najwyższego. Krzyż zakończony palcami (grzebieniami, grabkami) symbolizuje także wszechświat i równowagę do której dąży natura. Zaś swastyki oznaczają szczęście i pomyślność. Ornament Ręka Boga pochodzi z popielnicy datowanej na III-IV w n.e., która została znaleziona przed II wojną światową w Białej. 

Dla kogo: Dla miłośników dawnych kultur i magicznych symboli, szczególnie tych słowiańskich.

O autorze

Wymiary

Tworzywo: drewno dębowe

Średnica: 5cm

Grubość: 0,5

Długość sznureczka: 0k. 30 cm

Tworzywo: drewno dębowe

Opis

Skład
Drewno dębowe
Szerokość
0,5
Średnica
5 cm

Może Ci się także spodobać

Misa do medytacji „Moje...

Cena 300,00 zł

Wykonana ręcznie z litego drewna orzechowego. Może służyć do medytacji, jako siedzisko, a nawet ozdobna patera np. na owoce. Ekskluzywny, piękny a zarazem praktyczny przedmiot.

Młot Thora - wisior z brązu

Cena 310,00 zł

Piękny i starannie wykonany wisior przedstawiający Młot Thora. W mitologii wikingów jest on symbolem, siły, odwagi i wierności. Biżuteria dla prawdziwego mężczyzny, wykonana w pracowni jubilerskiej Zahario

Kurza łapka - wisior z brązu

Cena 100,00 zł

Wisiorek przedstawiający kurzą stopkę (być może kłobuka), alternatywa dla zajęczej łapki. Dopracowana w najmniejszym szczególne zawieszka, niektóre szczegóły widoczne dopiero przez lupę

Misa z drewna wiśniowego

Cena 190,00 zł

Połączenie naturalnego kształtu z praktycznym zastosowaniem. Miska z drewna owocowego ręcznie szlifowana w pracowni mazurskiego artysty stolarza. Oryginalna ozdoba stołu w stylu minimalistycznym.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak