Wisior z brązu - Kurza Łapka
  • Wisior z brązu - Kurza Łapka
  • Wisior z brązu - Kurza Łapka 1
  • Wisior z brązu - Kurza Łapka 2
  • Wisior z brązu - Kurza Łapka 3

Kurza łapka - wisior z brązu

Wisiorek przedstawiający kurzą stopkę (być może kłobuka), alternatywa dla zajęczej łapki. Dopracowana w najmniejszym szczególne zawieszka, niektóre szczegóły widoczne dopiero przez lupę

110,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Precyzyjnie wykonana zawieszka z brązu o kształcie kurzej łapki (być może kłobuczej). Bardzo realistyczny wygląd - wyraźnie widoczna struktura skóry i każdy pazurek. Oryginalna ozdoba dla każdej eleganckiej czarownicy.

Na co dzień przynosi szczęście i ładnie wygląda, a w razie potrzeby można wrzucić ją do kotła w zastępstwie zwykłej kurzej łapki.

Na Warmii i Mazurach wierzono, że postać czarnej zmokłej kury lub koguta przybiera kłobuk, demon który opiekuje się domowym ogniskiem. By wprawić go w dobry humor, trzeba na strychu umościć dla niego posłanie w beczce wypełnione pierzem i karmić jajecznicą. Wtedy do domu przynosi pieniądze, ziarno i wszelkie dobro, które kradnie sąsiadom. Jeśli się o kłobuka nie dba, łatwo się obraża. Wylatuje wtedy przez komin krzesząc iskry ogonem i podpalając zabudowania. 

Wisiorek w kształcie kurzej łapki powstał w olsztyńskiej pracowni Dariusza Zacharzewskiego - Zahario. Każdy egzemplarz jest wyjątkowy, bo robiony ręcznie. Istnieje możliwość dopasowania na życzenie klienta - zapytaj. Posiada też sygnaturę Zahario w postaci prostokątnej zawieszki o długości 8 mm oraz szerokości 4 mm

Dla kogo? Szykowny i elegancki prezent dla czarownicy. Kurza stopka przynosi więcej szczęścia niż królicza łapka i znacznie ładniej prezentuje się zawieszona na szyi.

O autorze

Wymiary:

Długość: 2,80 cm

Szerokość:1,20 cm

Waga: 5,4 g

Materiał: Brąz

4

Opis

Waga
5,4
Wysokość
2,8
Szerokość
1,2
Tworzywo
brąz

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Latający Buldog - wisior z...

Cena 120,00 zł

Precyzyjnie wykonana zawieszka do łańcuszka przedstawiająca buldoga francuskiego ze skrzydłami. Oryginalna ozdoba dla miłośników psów i nieoczekiwanych skojarzeń. 

Młot Thora - wisior z brązu

Cena 310,00 zł

Piękny i starannie wykonany wisior przedstawiający Młot Thora. W mitologii wikingów jest on symbolem, siły, odwagi i wierności. Biżuteria dla prawdziwego mężczyzny, wykonana w pracowni jubilerskiej Zahario

Serce Biomechaniczne -...

Cena 175,00 zł

Wisiorek przedstawiający serce biochemiczne - niby ludzkie, ale znacznie bardziej wydolne i doskonałe. Tylko dla szaleńczo zakochanych, bo daje trzy razy więcej miłości niż zwykłe. Ręcznie robiona biżuteria z pracowni Zahario

Skrzydełka - kolczyki z brązu

Cena 90,00 zł

Delikatne, malutkie sztyfty skrzydełka, jeden z najbardziej znanych projektów Zahario. Bardzo precyzyjnie wykonane detale pod lupą. Piękne i unikatowe.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak