@wszuwarach
Wisior z brązu - Drzewo Życia
  • Wisior z brązu - Drzewo Życia
  • Wisior z brązu - Drzewo Życia 1
  • Wisior z brązu - Drzewo Życia 2

Drzewo Życia - wisior z brązu

Ręcznie wykonany wisiorek, na którym połączone zostały dwa znaki symbolizujące mądrość oraz równowagę sił we wszechświecie. Oryginalna ozdoba z przesłaniem, precyzyjnie wykonana w brązie. 

Drzewo życia to motyw pojawiający się niemal w każdej religii. W mitologii nordyckiej symbolizował oś, na której umiejscowione było to co ludzkie i boskie, należące do życia i śmierci. Starożytni grecy wierzyli, że jego owoce mogą obdarzać nieśmiertelnością, u aborygenów łączył światy żywych i umarłych. 

W Mezopotamii drzewo utożsamiane było z przemijającym ludzkim życiem oraz nieustającym odradzaniem się przyrody. Zaś w judaizmie i chrześcijaństwie to źródło poznania dobrego i złego, metafora nieposłuszeństwa człowieka wobec Boga, poznania przez doświadczenie oraz symbol mądrości i rozważności. 

Z kolei znaki Yang i Yin wywodzą się ze starożytnej filozofii chińskiej i obrazują pierwotne siły słońca i cienia, są przeciwstawne, a zarazem uzupełniają się. 

Okrągły medalion wypełnia misterny wzór liści, konarów i korzeni, zaś symbole Yin Yang znajdują się w koronie Drzewa Życia. By dostrzec wszystkie szczegóły, trzeba się wisiorowi przyjrzeć przez lupę. Na życzenie możliwa personalizacja - wyślij e-mail, by dowiedzieć się więcej.

Zawieszka została wykonana w olsztyńskiej pracowni Dariusza Zacharzewskiego - Zahario. Medaliony robione są ręcznie, więc egzemplarze mogą nieznacznie różnić się od siebie. Biżuteria sygnowana wygrawerowanym logo Zahario.

Dla kogo? Dla miłośnika uniwersalnych symboli, łączących wiele religii i systemów filozoficznych. Drzewo jest symbolem poznania dobrego i złego, mądrości i nieustającego cyklu życia w przyrodzie, więc medalion będzie idealnym prezentem dla młodego człowieka wchodzącego w dorosłość, a także dla kogoś kto chce rozpocząć życie na nowo.

O autorze

Wymiary

Średnica wisiorka: 31 mm

Średnica kółka (do zawieszenia na łańcuszku): 10 mm

Waga: 9,60 g

Materiał: Brąz

4

Opis

Waga
9,6
Tworzywo
brąz
Średnica
31mm

Może Ci się także spodobać

Latający Buldog - wisior z...

Cena 105,00 zł

Precyzyjnie wykonana zawieszka do łańcuszka przedstawiająca buldoga francuskiego ze skrzydłami. Oryginalna ozdoba dla miłośników psów i nieoczekiwanych skojarzeń. 

Młot Thora - wisior z brązu

Cena 310,00 zł

Piękny i starannie wykonany wisior przedstawiający Młot Thora. W mitologii wikingów jest on symbolem, siły, odwagi i wierności. Biżuteria dla prawdziwego mężczyzny, wykonana w pracowni jubilerskiej Zahario

Serce Biomechaniczne -...

Cena 165,00 zł

Wisiorek przedstawiający serce biochemiczne - niby ludzkie, ale znacznie bardziej wydolne i doskonałe. Tylko dla szaleńczo zakochanych, bo daje trzy razy więcej miłości niż zwykłe. Ręcznie robiona biżuteria z pracowni Zahario

Krzyż Zdobiony - wisior z...

Cena 165,00 zł

Ręcznie wykonany i misternie zdobiony krzyż z brązu do zawieszenie na szyi. Oryginalny prezent na okazje związane z religią. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak