Wisior z brązu - Młot Thora 10
  • Wisior z brązu - Młot Thora 10
  • Wisior z brązu - Młot Thora
  • Wisior z brązu - Młot Thora
  • Wisior z brązu - Młot Thora 1
  • Wisior z brązu - Młot Thora 5
  • Wisior z brązu - Młot Thora 11

Młot Thora - wisior z brązu

Piękny i starannie wykonany wisior przedstawiający Młot Thora. W mitologii wikingów jest on symbolem, siły, odwagi i wierności. Biżuteria dla prawdziwego mężczyzny, wykonana w pracowni jubilerskiej Zahario

310,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Mjolner, czyli Młot Thora, to jeden z trzech cudownych przedmiotów, które wedle tradycji nordyckiej były w posiadaniu tego boga. Magiczna moc młota polegała m.in. na tym, że miażdżył wrogów na pył (albo na mąkę - stąd niektórzy wywodzą jego nazwę, inni zaś wiążą ją z rosyjskim i walijskim określeniem pioruna), oraz że rzucony zawsze wracał do swojego pana.

To tradycyjny amulet, który dodaje odwagi i siły, a także jest symbolem wierności. Jego potężna moc sprawia, że może rozbijać góry oraz wszelkie przeszkody stojące na drodze do szczęścia.

Wikingowie chętnie nosili zawieszki w kształcie Młota Thora wykonane z metalu czy bursztynu czego dowodzą liczne znaleziska archeologiczne. Co ciekawe, ze względu na kształt przypominający krzyż, młot jako jeden z niewielu nordyckich znaków był tolerowany w czasach chrześcijańskich.

Zawieszka została wykonana z brązu w pracowni artystycznej Dariusza Zacharzewskiego - Zahario w Olsztynie. Każdy egzemplarz jest trochę inny, bo zrobiony ręcznie. Zdobienie jest misterne, niektóre detale można dostrzec dopiero oglądając wisior przez lupę. Możliwe jest dopasowanie biżuterii na życzenie klienta - wyślij e-mail żeby poznać szczegóły. Do zawieszki dołączony jest skórzany, pleciony rzemień.

Dla kogo: Dla miłośnika wikingów i artystycznej biżuterii w bardzo męskim wydaniu. Oryginalny pomysł na prezent związany z ważną życiową okazją np. wejściem w dorosłość. 

O autorze

Wymiary

Wysokość: 38 mm

Szerokość: 35 mm

Waga: 17 g

Materiał: Brąz

Długość rzemienia: 50 cm

4

Opis

Waga
17
Wysokość
3,8
Szerokość
3,5
Tworzywo
brąz

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Latający Buldog - wisior z...

Cena 120,00 zł

Precyzyjnie wykonana zawieszka do łańcuszka przedstawiająca buldoga francuskiego ze skrzydłami. Oryginalna ozdoba dla miłośników psów i nieoczekiwanych skojarzeń. 

Serce Biomechaniczne -...

Cena 175,00 zł

Wisiorek przedstawiający serce biochemiczne - niby ludzkie, ale znacznie bardziej wydolne i doskonałe. Tylko dla szaleńczo zakochanych, bo daje trzy razy więcej miłości niż zwykłe. Ręcznie robiona biżuteria z pracowni Zahario

Krzyż Zdobiony - wisior z...

Cena 165,00 zł

Ręcznie wykonany i misternie zdobiony krzyż z brązu do zawieszenie na szyi. Oryginalny prezent na okazje związane z religią. 

Drzewo Życia - wisior z brązu

Cena 135,00 zł

Ręcznie wykonany wisiorek, na którym połączone zostały dwa znaki symbolizujące mądrość oraz równowagę sił we wszechświecie. Oryginalna ozdoba z przesłaniem, precyzyjnie wykonana w brązie. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak