Pisanki z wydmuszki - ręcznie malowane 16
  • Pisanki z wydmuszki - ręcznie malowane 10
  • Pisanki z wydmuszki - ręcznie malowane 11
  • Pisanki z wydmuszki - ręcznie malowane 12
  • Pisanki z wydmuszki - ręcznie malowane 16

Batikowe pisanki - jajka ręcznie malowane woskiem

Wydmuszki z motywami łemkowskimi i ukraińskimi malowanymi woskiem przez artystkę ludową z Olsztyna. Pisanki wielkanocne w stylu folk, ręcznie dekorowane metodą batikową. Tradycyjne wzory, wyraziste, kontrastowe kolory. Ozdoba wielkanocna w rustykalnym klimacie.

17,00 zł
Pisanki
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Pisanki wielkanocne ręcznie malowane woskiem na kurzych jajach - batikowe

Ręcznie malowane woskiem wydmuszki jaj kurzych. Na każdym wzór inspirowany motywami łemkowskimi i ukraińskimi. Starannie i z fantazją wykonane metodą batikową przez artystkę ludową z Olsztyna. Tradycyjne wzory. Do kupienia też inne ręcznie malowane jajka m.in. z motywem kwiatów i motyli.

ZOBACZ INNE JAJKA I OZDOBY W STYLU FOLK 

Na jajku maluje się wzór woskiem, po czym zanurza się je w barwniku, a następnie ściera się namiar wosku. Czynność tą można wielokrotnie powtarzać, tworząc skomplikowane obrazki, niekiedy w bardzo wielu kolorach.

Wydmuszki kurze barwione na kolor czerwony (symbol odrodzenia, miłości oraz radości) lub granatowy i niebieski. Wielkość jajka to ok. 5-6 cm. Oryginalna ozdoba handmade wprowadzająca do domu klimat Wielkanocy. Doskonale pasują do wnętrza w stylu rustykalnym (ludowe motywy malowane na jajkach) oraz nowoczesnym i minimalistycznym (geometryczne proste formy). 

Do malowania jajek użyty został wosk pszczeli i barwniki. Pakowane dla ochrony przed stłuczeniem w oddzielne plastikowe pojemniki.

OBEJRZYJ INNE PRACE Anny Farańczuk

Batikowe pisanki wielkanocne to dzieło Anny Farańczuk, artystki ludowej z Olsztyna (należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie). Kilkukrotnie pokrywane woskiem i barwione jajka zachwycają starannością wykonania, pomysłowością oraz dobranymi z wyczuciem kolorami. Tę umiejętność Anny Farańczuk wyniosła z domu rodzinnego, gdzie tradycja pisankarska kultywowana jest od pokoleń. Wykorzystuje głównie motywy charakterystyczne dla sztuki łemkowskiej – wsi Wysowa, Brunary, Florynka, skąd wywodzą się jej korzenie, oraz ornamenty inspirowane sztuką huculską.

Prace pani Anny nagradzane były na konkursach w całym kraju m.in. w 2011 roku zajęła drugie miejsce, zaś w 2015 i 2018 - trzecie, w najstarszym, a zarazem największym konkursie pisankarskim w Polsce, czyli Ogólnopolskim Konkursie Pisanek im. Michała Kowalskiego organizowanym przez Muzeum Lubuskie. 

Dla kogo? Dla miłośnika Wielkanocnych ozdób w stylu folk. Oryginalne pisanki w ludowym klimacie pięknie prezentują się postawione na stole np. w stojaku z naturalnego drewna, albo jako element świątecznego wianka. Można je też zawiesić na rozkwitającej gałązce.

O AUTORCE

Wymiary

Wielkość jajka: 5-6 cm 

Rodzaj jajka: jajko kurze

Technika: batik, wielokrotnie i naprzemiennie maluje się skorupkę woskiem i zanurza w barwniku.

Waga: 7 g (z pudełkiem)

73

Opis

Waga
7 g (z pudełkiem)
Wysokość
5-6 cm - jajko; 6,5 cm - pudełko
Średnica
5 cm - pudełko

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Motyle - ręcznie malowane...

Cena 35,00 zł

Polskie motyle ręcznie namalowane na jajkach gęsich. Duże wydmuszki artystycznie ozdobione farbami akrylowymi. Można je zawiesić - do każdej pisanki zamocowany jest sznureczek zakończony koralikami. Elegancka ozdoba - nie tylko wielkanocna - w stylu rustykalnym. 

Ptaki - ręcznie malowane...

Cena 35,00 zł

Sikorki, gile, kury - polskie ptaki ręcznie namalowane na jajkach gęsich. Duże wydmuszki artystycznie ozdobione farbami akrylowymi. Można je zawiesić - do każdej pisanki zamocowany jest sznureczek zakończony koralikami. Elegancka ozdoba - nie tylko wielkanocna - w stylu rustykalnym. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak