Mazurski jarmark - plakat w stylu retro. Rynek mazurskiego miasteczka, wozy z końmi stojące na rynku. Targ w Piszu.
  • Mazurski jarmark - plakat w stylu retro. Rynek mazurskiego miasteczka, wozy z końmi stojące na rynku. Targ w Piszu.

Targ w Piszu - plakat w stylu retro

Gwarny rynek w Piszu zastawiony wozami konnymi. Klimatyczna fotografia z początku wieku. Wymiary 40x50

40,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Targ w Piszu - plakat w stylu retro. Powiększona reprodukcja do powieszenia na ścianie przedstawiająca pocztówkę z dawnych Prus Wschodnich. Jarmark w mazurskim miasteczku - klimatyczna fotografia do oprawienia.

Raz w tygodniu okoliczni rolnicy przyjeżdżali do miasta, by sprzedać co natura dała. Ładowali na furmanki wszelkie dobro - warzywa, zboże, świnki, jajka, mleko, swojskie masło - wszystko za co mieszczuchy są skłonne zapłacić. Na jarmarku gwarno było i ciasno, życie towarzyskie wręcz kipiało. Najweselsze ze wszystkich były targi końskie, odbywające się tylko kilka razy w roku. Było to święto całej okolicy - dzieciaki miały nawet wolne w szkole z tej okazji. Niby ze względów bezpieczeństwa, ale wiadomo było, że cała klasa i tak stawi się na placu targowym, zamiast siedzieć ostrożnie w domu. A emocje przy handlowaniu? Toż to był czysty hazard!

ZDJĘCIA W WARMIŃSKO-MAZURSKIM KLIMACIE

W leżącym w sercu Puszczy Piskiej Piszu targ odbywał się na placu przed ratuszem. Pisz, zwany też Johannisburgiem, albo Jańsborkiem, uchodził za centrum polskości na Mazurach, musiał go więc koniecznie odwiedzić Melchior Wańkowicz w swojej podróży opisanej w książce “Na tropach Smętka”. Bardzo rozczarowało go wtedy przywiązanie Mazurów do Prus Wschodnich.

WARMIŃSKIE I MAZURSKIE WIDOKI - ZOBACZ

Plakat to zeskanowana i powiększona pocztówka z 1912 roku przedstawiająca piski rynek w dzień targowy. Pochodzi z kolekcji pana Wojciecha Kujawskiego. Został wydrukowany na dość grubym papierze, przy zachowaniu uroku starej fotografii  Więcej widokówek z terenu Prus Wschodnich znajdzie w serii przewodników po szlakach wodnych Wydawnictwa QMK.

PAMIĄTKI Z WARMII I MAZUR

Dla kogo: Dla miłośnika koni, zakupów na ryneczku i mazurskich miasteczek. 

58

Opis

Wysokość
40 cm
50 cm

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Rowerowe pozdrowienia z...

Cena 40,00 zł

Rowerem z księżyca na Mazury - reprodukcja zwariowanej pocztówki z 1901 roku. Oryginalny prezent dla rowerzystki.

Filiponi na Mazurach -...

Cena 40,00 zł

Fotografia przedstawiająca staroobrzędowców nad jeziorem Duś. Stare Mazury na fotografiii - reprodukcja pocztówki z 1915 r. do powieszenia na ścianie.

Mazurskie miasteczko -...

Cena 40,00 zł

Powiększona reprodukcja widokówki przedstawiająca uliczkę i mieszkańców przedwojennego miasteczka. Staroświecki urok zatrzymany w kadrze. Sensburg, dzisiejsze Mrągowo. 

Rybacy - plakat w stylu retro

Cena 40,00 zł

Reprodukcja starej pocztówki w mazurskim klimacie. Na zdjęciu rybacy wyciągający sieci z jeziora Drwęckiego w Ostródzie. Wysoka jakość wydruku.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak