Mazurskie miasteczko - plakat w stylu retro. Mrągowo - Sensburg
  • Mazurskie miasteczko - plakat w stylu retro 1
  • Mazurskie miasteczko - plakat w stylu retro. Mrągowo - Sensburg

Mazurskie miasteczko - plakat w stylu retro

Powiększona reprodukcja widokówki przedstawiająca uliczkę i mieszkańców przedwojennego miasteczka. Staroświecki urok zatrzymany w kadrze. Sensburg, dzisiejsze Mrągowo. 

40,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Ile się dzieje na tym zdjęciu, wprost nie można oczu oderwać. To musi być bardzo ciepły poranek (cienie jeszcze długie, więc do południa daleko), dziewczyny tak lekko ubrane. W tym domu po prawej upał już pewnie nieźle doskwiera, zwłaszcza w mieszkaniach pod samym dachem. Widzicie mamę i chłopca? Coś negocjują. Może mały chce ją namówić na zakup szneka z glancem? 

Lubimy małomiasteczkową atmosferę. Lubimy plotki, kupowanie chleba i bułek w znajomym sklepiku (nie tym pierwszym z brzegu), ograniczony wybór, spotykanie znajomych na każdym kroku. A fotografowi, który zrobił to zdjęcie niemal 100 lat temu, udało się uchwycić atmosferę mazurskiego miasteczka.

Pocztówka pochodzi z 1930 roku, i przedstawia widok na ul. Warszawskiej w Sensburgu (dzisiaj Mrągowo). Została zeskanowana, powiększona i wydrukowana na dość sztywnym papierze. Zachowany został urok starej fotografii.

Kto chciałby odnaleźć dawny klimat miasteczek z Warmii i Mazur, niech koniecznie sięgnie po serię przewodników pocztówkowych po szlakach wodnych autorstwa Wojciecha Kujawskiego (Wydawnictwa QMK). 

Dla kogo? Dla miłośnika małych miasteczek, sielskiego klimatu i widoków z Mazur. Oryginalny i pełen staroświeckiego uroku prezent na nowe mieszkanie.

Wymiary: 40 na 50 cm

58

Opis

Wysokość
40
Szerokość
50

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Filiponi na Mazurach -...

Cena 40,00 zł

Fotografia przedstawiająca staroobrzędowców nad jeziorem Duś. Stare Mazury na fotografiii - reprodukcja pocztówki z 1915 r. do powieszenia na ścianie.

Targ w Piszu - plakat w...

Cena 40,00 zł

Gwarny rynek w Piszu zastawiony wozami konnymi. Klimatyczna fotografia z początku wieku. Wymiary 40x50

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak