Prezent dla dziadka - stara mapa Warmii i Mazur oprawiona w passe partout. Historyczna mapa Prus Hennebergera - XVI w.
  • Prezent dla dziadka - stara mapa Warmii i Mazur oprawiona w passe partout. Historyczna mapa Prus Hennebergera - XVI w.
  • Prezent dla dziadka - stara mapa Warmii i Mazur oprawiona w passe partout. Historyczna mapa Prus Hennebergera - XVI w.
  • Prezent dla dziadka - stara mapa Warmii i Mazur oprawiona w passe partout. Historyczna mapa Prus Hennebergera - XVI w.
  • Prezent dla dziadka - stara mapa Warmii i Mazur oprawiona w passe partout. Historyczna mapa Prus Hennebergera - XVI w.

Historyczna mapa Prus Hennebergera - XVI w.

Stara mapa przedstawiająca Prusy - bardzo wysokiej jakości wydruk, oprawiona w passe partout, monochromatyczna. Historyczna mapa regionu Warmii i Mazur to elegancki i wartościowy prezent dla ojca, dziadka czy na parapetówkę. Mapa Prus została wykonana pod koniec XVI w. przez Caspara Hennebergera -  niemieckiego duchownego luterańskiego, historyka i kartografa związanego z Prusami Książęcymi. Prezentowany reprint pochodzi z atlasu wydanego w 1631 roku przez znanego holenderskiego kartografa i wydawcę Willema Janszoon Blaeu. 

65,00 zł
wybierz kolor
Ilość
Brak produktu w magazynie

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Historyczna mapa Prus z XVI w. - Warmia, Mazury, Powiśle - autor Caspar Henneberger - reprint gotowy do powieszenia na ścianie

Stara mapa przedstawiająca Prusy - bardzo wysokiej jakości wydruk, oprawiona w passe partout, wersja monochromatyczna. Sporządzona pod koniec XVI wieku. Historyczna mapa Warmii, Mazur i innych krain wchodzących w skład Prus Książęcych.

Zabytkowa mapa regionu Warmii i Mazur to elegancki i wartościowy prezent dla ojca, dziadka czy na parapetówkę. Z oryginalnego podarunku ucieszy się miłośnik historii, a także prostego stylu w wystroju wnętrz i monochromatycznych kolorów. 

Co powiesić na ścianie - szuwarowe propozycje

Mapa Prus została wykonana pod koniec XVI w. przez Caspara Hennebergera -  niemieckiego duchownego luterańskiego, historyka i kartografa związanego z Prusami Książęcymi. Wielokrotnie wznawiana w wersji monochromatycznej i pokolorowanej. Historyczna mapa Prus Hennebergera jest nie tylko doskonałym przykładem sztuki kartograficznej, ale też piękną grafiką wykonaną z najwyższym kunsztem. Będzie doskonałą ozdobą w historycznym stylu gabinetu lub salonu.

Prezentowany reprint pochodzi z atlasu wydanego w 1631 roku przez znanego holenderskiego kartografa i wydawcę Willema Janszoon Blaeu (jego wydany w  latach 1662–1663 największy ówczesny atlas – Atlas Maior w 12 tomach z 600 mapami - był najdroższą książką, jaka ukazała się w XVII wieku). Oryginalny tytuł: “Prussia Accurate Descripta a Gasparo Henneberg Erlichensi, Willem Janszoon Blaeu”, Amsterdam ok. 1631 roku.

Mapa przedstawia terytorium Prus Książęcych - m.in. terenów Warmii, Mazur i Powiśla - z końca XVI wieku. Zaznaczone zostały na niej miejscowości, ukształtowanie terenu, rzeki i jeziora. Wydruk jest tak precyzyjny, że z użyciem lupy można odczytać nazwy nawet niewielkich miasteczek. Doskonała kopia kartograficznego dzieła sztuki.

WYDAWNICTWO QMK W SZUWARCH - ZOBACZ WIĘCEJ

Wydawcą reprintu z 2020 roku jest wydawnictwo QMK z Olsztyna, które słynie z unikatowej serii pocztówkowych przewodników po Warmii i Mazurach. Stare widokówki i fragmenty książek o regionie autor serii - Wojciech Kujawski - ułożył w opowieść o wodnych i pieszych szlakach. 

Dla kogo: Doskonały podarunek na parapetówkę czy inną ważną okazję nie tylko dla miłośnika historii Warmii i Mazur. Z prezentu ucieszy się tata i dziadek, a historyczna mapa Prus pięknie prezentować będzie się w gabinecie, pracowni czy w salonie. Kawałek ciekawej historii regionu i reprint o rzadko spotykanej dziś jakości

Specyfikacja:

Wymiary: z passe partout 40x50 cm (sama mapa 28,5x36,5 cm)

75

Opis

Wysokość
40 cm (passe-partout); 28,5 (mapa)
Szerokość
50 cm (z passe-partout); 36,5 cm (mapa)

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Drewniana mapa 3D...

Cena 500,00 zł

Mamry na trójwymiarowej mapie z zaznaczoną głębokością wody i miejscowościami - oryginalny prezent dla ludzi, którzy lubią żeglować. Jedno z największych polskich jezior oraz towarzyszące mu akweny w wersji 3D do powieszenia na ścianie. Efektowny obraz i mapa w jednym. Do wyboru dwa rozmiary i możliwość personalizacji.

Historyczna mapa Warmii - 1

Cena 65,00 zł

Stara mapa przedstawiająca Prusy - bardzo wysokiej jakości wydruk, oprawiona w passe partout, kolorowa. Historyczna mapa regionu Warmii i Mazur to elegancki i wartościowy prezent dla ojca, dziadka czy na parapetówkę. Mapa Prus została wykonana pod koniec XVI w. przez Caspara Hennebergera -  niemieckiego duchownego luterańskiego, historyka i kartografa związanego z Prusami Książęcymi. Prezentowany reprint pochodzi z atlasu wydanego w 1631 roku przez znanego holenderskiego kartografa i wydawcę Willema Janszoon Blaeu. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak