Ceramiczny konik weselny mini 17
  • Ceramiczny konik weselny mini 17
  • Ceramiczny konik weselny mini 8
  • Ceramiczny konik weselny mini 9

Ceramiczny konik weselny mini

Ceramiczny konik weselny w wersji miniaturowej – prezent dla gości lub nowożeńców. Ręcznie wykonana figurka, na życzenie możliwe jest umieszczenie pamiątkowego napisu na podstawie. Czas realizacji większego zamówienia ustalany jest indywidualnie.

25,00 zł
Koniki ceramiczne
Ilość

Zgodnie z tradycją powszechną na Warmii i Mazurach konik weselny jest symbolem małżeńskiego szczęścia i dostatku. Na odświętnie udekorowanym wierzchowcu mistrz ceremonii objeżdżał okolicę zapraszając gości na zaślubiny. Wielką wagę przykładano do pięknego wyglądu rumaków wiozących parę młodą, nawet konie weselników mogły liczyć na specjalne traktowanie - szczotkowanie i najlepszy owies w czasie weselnej uczty. By magia konikowa trwała dłużej umieszczano wizerunek konika weselnego na przedmiotach codziennego użytku m.in. na kaflach piecowych. Jeden z nich zainspirował Eleonorę Toś z Kaflarni Warmińskiej do stworzenia serii ceramicznych koników weselnych. 

Teraz konikową magią nowożeńcy mogą podzielić się z gośćmi weselnymi. Miniaturowe konie dostępne są na zamówienie w wielu wariantach kolorystycznych. Na życzenie możliwe jest umieszczenie pamiątkowego napisu na podstawie. Czas realizacji większego zamówienia ustalany jest indywidualnie.

Dla kogo: Konik weselny jest oryginalnym prezentem dla gości. Może być także ciekawym dodatkiem do życzeń dla młodej pary.

O autorach

Wymiary: 8 cm x  7,5 cm

Waga: 68g

28

Opis

Waga
68
Długość
8
Wysokość
7,5
Tworzywo
Ceramika

Może Ci się także spodobać

Warmiński pejzaż - kafel...

Cena 22,00 zł

Warmiński pejzaż z kościołem w oddali - kafel ceramiczny wykonany ręcznie. Może służyć jako dekor lub podstawka pod szklankę. Ozdobiony tradycyjnym wzorem zaczerpniętym z zabytkowych kafli warmińsko-mazurskich. Piękny i praktyczny przedmiot, doskonale prezentuje się w zestawie (można dobrać kafelki o podobnym kolorze lub motywie).

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak