Ceramiczny konik weselny mini 17
  • Ceramiczny konik weselny mini 17
  • Ceramiczny konik weselny mini 8
  • Ceramiczny konik weselny mini 9

Ceramiczny konik weselny mini

Ceramiczny konik weselny w wersji miniaturowej – prezent dla gości lub nowożeńców. Ręcznie wykonana figurka, na życzenie możliwe jest umieszczenie pamiątkowego napisu na podstawie. Czas realizacji większego zamówienia ustalany jest indywidualnie.

25,00 zł
Koniki ceramiczne
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Zgodnie z tradycją powszechną na Warmii i Mazurach konik weselny jest symbolem małżeńskiego szczęścia i dostatku. Na odświętnie udekorowanym wierzchowcu mistrz ceremonii objeżdżał okolicę zapraszając gości na zaślubiny. Wielką wagę przykładano do pięknego wyglądu rumaków wiozących parę młodą, nawet konie weselników mogły liczyć na specjalne traktowanie - szczotkowanie i najlepszy owies w czasie weselnej uczty. By magia konikowa trwała dłużej umieszczano wizerunek konika weselnego na przedmiotach codziennego użytku m.in. na kaflach piecowych. Jeden z nich zainspirował Eleonorę Toś z Kaflarni Warmińskiej do stworzenia serii ceramicznych koników weselnych. 

Teraz konikową magią nowożeńcy mogą podzielić się z gośćmi weselnymi. Miniaturowe konie dostępne są na zamówienie w wielu wariantach kolorystycznych. Na życzenie możliwe jest umieszczenie pamiątkowego napisu na podstawie. Czas realizacji większego zamówienia ustalany jest indywidualnie.

Dla kogo: Konik weselny jest oryginalnym prezentem dla gości. Może być także ciekawym dodatkiem do życzeń dla młodej pary.

O autorach

Wymiary: 8 cm x  7,5 cm

Waga: 68g

28

Opis

Waga
68
Długość
8
Wysokość
7,5
Tworzywo
Ceramika

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak