Konik na biegunach - skarbonka ceramiczna
  • Konik na biegunach - skarbonka ceramiczna
  • Konik na biegunach - skarbonka ceramiczna

Konik na biegunach - skarbonka ceramiczna

Figurka kształtem i zdobieniami nawiązuje do konika mazurskiego (zwanego też warmińskim lub weselnym). Zgodnie z tradycją na Warmii i Mazurach był on symbolem szczęścia, pomyślności i dostatku. 

85,00 zł
Konik skarbonka
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Konik ceramiczny to figurka stworzona przede wszystkim z myślą o najmłodszych. Będzie oryginalną ozdobą dziecięcego pokoju - można dopasować kolor do wystroju wnętrza. 

Top 5 komunijnych prezentów bez kiczu

Podarowanie skarbonki to też świetny sposób na eleganckie wręczenie pieniędzy. Z jednej strony obdarowany dostaje trwałą i niepowtarzalną pamiątkę po wyjątkowym dniu, z drugiej gotówkę, którą może spożytkować na dowolny cel. 

Zdobienia na skarbonce nawiązują wizerunku konika mazurskiego (zwanego też warmińskim lub weselnym). Grzywa i ogon konika przystrojone są gałązkami, widać też kształty owoców - symbol dostatku i urodzaju. Podobne motywy można spotkać na kaflach piecowych - najstarszy zachowany pochodzi z 1784 roku i można go obejrzeć w Muzeum Mazurskim w Szczytnie. 

Obejrzyj wszystkie prace z Kaflarni Warmińskiej

Właśnie obrazek z takiego kafla zainspirował Eleonorę Toś z Kaflarni Warmińskiej do stworzenia serii ceramicznych koników. Koniki z Kaflarni Warmińskiej są wykonywane, szkliwione i malowane ręcznie, po czym wypalane w wysokiej temperaturze. Ze względu na zamiłowanie do eksperymentów ze szkliwem, każdy jest inny i wyjątkowy. Mistrzem w uzyskiwaniu oryginalnych kolorów jest Rafał Toś. 

Skarbonka posiada zatyczkę, więc można ją opróżniać bez rozbijania.

Dla kogo: Konik mazurski będzie doskonałą pamiątką z okazji chrztu, komunii św. czy ślubu. To też elegancki sposób na podarowanie pieniędzy.

O autorach

Wymiary: 16 cm x 21 cm

Waga: 552 g

28

Opis

Waga
552
Długość
21
Wysokość
16
Tworzywo
Ceramika

Specyficzne kody

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak