Konik weselny duży - figurka ceramiczna
  • Konik weselny duży - figurka ceramiczna
  • Konik weselny duży - figurka ceramiczna
  • Konik weselny duży - figurka ceramiczna
  • Konik weselny duży - figurka ceramiczna

Konik weselny duży - figurka ceramiczna

Konik weselny, zwany też mazurskim, to idealny prezent na ślub. Przynosi szczęście i dostatek, jest też pamiątką po dniu zaślubin. Przedmiot ręcznie wykonany i szkliwiony.

150,00 zł
Wybierz kolor
Ilość
Brak produktu w magazynie

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Nie gołąbki, obrączki czy serduszka, ale właśnie pięknie wystrojony konik jest prawdziwym symbolem miłości i szczęścia małżeńskiego. Zapewni nowożeńcom nie tylko pomyślność, ale też wszelki dostatek materialny – wierzyli w to od wieków mieszkańcy Warmii i Mazur. Konikowa magia zaczynała działać już tydzień przed weselem, kiedy na ozdobionym wstążkami białym rumaku mistrz ceremonii objeżdżał okolicę i zapraszał gości. Największą wagę przykładano jednak do odświętnego wyglądu koni, którymi młoda para jechała do ślubu – musiały być piękne, dobrze odżywione, z błyszczącymi bokami... By przedłużyć działanie dobrej magii wizerunkami weselnego konika zdobiono kafle pieców. W tak zabezpieczonym gospodarstwie po prostu musiało się szczęścić.

Właśnie obrazek z takiego kafla zainspirował Eleonorę Toś z Kaflarni Warmińskiej do stworzenia serii figurek ceramicznych koników w różnych rozmiarach. Oryginał, który można oglądać w Muzeum Mazurskim w Szczytnie, pochodzi z 1784 roku. Twórcze interpretacje pani Eleonory zachwycają oryginalnymi kolorami i zdobieniami, jednak zachowują kształt i symbole charakterystyczne dla dawnych koników.

Koniki z Kaflarni Warmińskiej są wykonywane, szkliwione i malowane ręcznie, po czym wypalane w wysokiej temperaturze. Każdy jest inny i wyjątkowy. Dostępne są w trzech wielkościach, w różnych kolorach i stylach, a na zmówienie także miniaturki, które mogą stać się świetnym upominkiem dla gości weselnych.

Dla kogo: Konik weselny, zwany też mazurskim, to idealny prezent na ślub. Nie dość, że przynosi szczęście i dostatek, to jeszcze jest przepiękną pamiątką po tym wyjątkowym dniu. Pasuje też na każdą okazję związaną z początkiem i dużą zmianą w życiu.

O autorach

Wymiary: 23 cm x 25 cm

Waga: 718 g

28

Opis

Waga
718
Wysokość
23
Szerokość
27
Tworzywo
Ceramika

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Konik na biegunach -...

Cena 85,00 zł

Figurka kształtem i zdobieniami nawiązuje do konika mazurskiego (zwanego też warmińskim lub weselnym). Zgodnie z tradycją na Warmii i Mazurach był on symbolem szczęścia, pomyślności i dostatku. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak