@wszuwarach
  • Nowy
Komplet - kolczyki i wisiorek z czarnego dębu i bursztynów - Jądro Ziemi
  • Komplet - kolczyki i wisiorek z czarnego dębu i bursztynów - Jądro Ziemi
  • Komplet - kolczyki i wisiorek z czarnego dębu i bursztynów - Jądro Ziemi 1

Jądro Ziemi - komplet kolczyki i wisiorek z czarnego dębu

Połączenie czarnego dębu i bursztynu - komplet składa się z kolczyków i zawieszki na szyję. Proste, eleganckie, ponadczasowe i naturalne. Minimalistyczny zestaw biżuterii dla kobiety z klasą.

Autor: Darek Zboina

140,00 zł
Brutto
Ilość

Dzięki swojej głębokiej i ciemnej barwie, czarny dąb bywa nazywany polskim hebanem. Jego połączenie z szlifowanym, przepuszczającym światło bursztynem, daje magiczny efekt. Minimalistyczna forma, wyraziste kolory i naturalne ciepło obu materiałów sprawiają, że biżuteria z czarnego dębu i bursztynu jest bardzo elegancka i przyjemna w noszeniu. Jądro Ziemi to zestaw składający się z wiszących kolczyków i wisiorka na szyję w minimalistycznym stylu. 

Można powiedzieć, że jest to komplet wykonany z drewna. Miliony lat temu bursztyn, który dziś tak ładnie zdobi dębowe okręgi, był żywicą wypływającą z drzew porastających tereny obecnego Morza Bałtyckiego. Przy nim czarny dąb to młodzieniaszek, którego wiek można liczyć zaledwie w tysiącach lat. Gdy życie drzewa dobiegło końca pień nie obrócił się w próchno, ale sczerniał (to efekt reakcji dębowych garbników z solami metali) i skamieniał (na ścianach komórek osadziły się kryształki substancji mineralnych). Wszystko dzięki temu, że drewno przez co najmniej kilkaset lat leżało w stałej wilgotności pod wodą, ziemią, albo zagrzebane w torfie. 

Czarny dąb to niezwykle cenny materiał używany m.in. do inkrustacji mebli - w dawnej Rosji mogli je posiadać jedynie członkowie rodziny carskiej, za złamanie zakazu groziła kara śmierci. W szuwarowym sklepie mamy też wykonane z czarnego dębu misy o nieregularnych kształtach (niektóre zdobione kolorową żywicą) autorstwa Darka Zboinywszystkie jego prace znajdziecie tutaj.

Ręcznie robiona biżuteria z czarnego dębu i bursztynu pochodzi z pracowni stolarstwa artystycznego Darka Zboiny, a jej autorką jest Agata Grunwald. Okręgi zostały ręcznie wycięte z czarnego dębu i oszlifowana, w otworze pośrodku znajduje się okrągły bursztyn bałtycki (prześlicznie przechodzi przez niego światło). Bigle i inne elementy metalowe zostały wykonane z materiału, który nie uczula.

Dla kogo: Dla kobiety z klasą, ceniącej ciepłe i naturalne materiały oraz biżuterię w minimalistycznym stylu. Biżuteria w dobrym guście.

O pracowni Darka Zboiny

Wymiary

Waga: 7 g (kolczyki - para), wisiorek - 3 g

Średnica:m 4 cm

Tworzywo: czarny dąb, bursztyn bałtycki

Darek Zboina

Opis

Waga - gram
7 g (kolczyki - para), 3g (wisior)
Tworzywo
czarny dąb, bursztyny
Średnica
4 cm

Może Ci się także spodobać

Misa z czarnego dębu - okrągła

Cena 500,00 zł

Wykonana ręcznie z drewna dębowego, które przez setki lat leżakowało w wodzie. Spękania uzupełnione turkusową żywicą. By Darek Zboina.

Wiejer - kolczyki frywolitkowe

Cena 68,00 zł

Kolczyki wykonane w ciekawej i rzadko spotykanej technice Ankars, zwanej także frywolitką 3D. Wywodzi się ona z Rosji i od klasycznej frywolitki rożni się tym, że kółka koronki są wypełnione koralikami, tworząc przestrzenne formy. 

Kolczyki z czarnego dębu i bursztynów - Księżyce Jowisza
  • Nowy

Księżyce Jowisza - kolczyki...

Cena 100,00 zł

Unikatowa, ręcznie robiona biżuteria, w której połączone zostały naturalne materiały - czarny dąb i bursztyn. Minimalistyczne, proste kolczyki z klasą. Oryginalna ozdoba z tzw. polskiego hebanu.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak