@wszuwarach
  • Nowy
Drewniane kolczyki z symbolem słowiańskim - Triskelion
  • Drewniane kolczyki z symbolem słowiańskim - Triskelion
  • Drewniane kolczyki z symbolem słowiańskim - Triskelion 1
  • Drewniane kolczyki z symbolem słowiańskim - Triskelion 2

Triskelion - drewniane kolczyki z symbolem

Wykonane ręcznie z drewna dębowego wiszące kolczyki z trikselem, czyli znakiem złożonym z trzech jednakowych spirali. Uznaje się go za symbol dynamizmu, ruchu, życia, postępu i rywalizacji. Ozdoba w naturalnym stylu nawiązująca do wierzeń celtyckich i słowiańskich.

40,00 zł
Brutto
Ilość

Na dębowym plastrze zdobiącym kolczyk wypalony został triskelion (zwany także triskelem albo trykwetrem). Słowo pochodzi z greki i oznacza “trójnóg”. Znak jest jednak dużo starszy niż cywilizacja helleńska. Wizerunki trikseliona sprzed ok. 6000 lat odnaleziono na Malcie, znajduje się on też w kilku miejscach na megalitycznym grobowcu w irlandzkim Newgrange sprzed 5000 lat. Triksel używany był też wśród Słowian (obecnie stał się symbolem związku religijnego Rodzima Wiara), ale najbardziej znana jest jego celtycka wersja.

Zakrzywione ramiona mają symbolizować ruch, zmianę, dynamizm, życie, rywalizację… Bardziej szczegółowa symbolika jest dość niejednoznaczna. Wedle niektórych przedstawia trzy punkty ruchu słońca (wschód, zenit i zachód), życia (dzieciństwo, dojrzałość, starość), ale też trzy żywioły (ogień, woda i ziemia).

Kolczyki zostały ręcznie wykonane w pracowni Łukasza Klimka na Mazurach. Pośrodku dębowego okręgu wypalony jest trikselion, całość lekko połyskująca, pokryta lakierem. W sklepie także zawieszki dębowe z symbolami ochronnymi w tym samym stylu. Bigle i pozostałe elementy metalowe wykonane z nieuczulającego materiału.

Dla kogo? Dla miłośnika naturalnych materiałów i drewnianej biżuterii. Symbol życia i ruchu.

O autorze

Wymiary

Waga: 14 g

Średnica:5 cm

Tworzywo: drewno dębowe

Opis

Waga - gram
14 g (para)
Średnica
5 cm

Może Ci się także spodobać

Wisior z brązu - Młot Thora 10
  • Nowy

Młot Thora - wisior z brązu

Cena 310,00 zł

Piękny i starannie wykonany wisior przedstawiający Młot Thora. W mitologii wikingów jest on symbolem, siły, odwagi i wierności. Biżuteria dla prawdziwego mężczyzny, wykonana w pracowni jubilerskiej Zahario

Wisior z brązu - Drzewo Życia
  • Nowy

Drzewo Życia - wisior z brązu

Cena 88,00 zł

Ręcznie wykonany wisiorek, na którym połączone zostały dwa znaki symbolizujące mądrość oraz równowagę sił we wszechświecie. Oryginalna ozdoba z przesłaniem, precyzyjnie wykonana w brązie. 

Wisior z brązu - Głowa Anioła
  • Nowy

Głowa Anioła - wisior z brązu

Cena 330,00 zł

Piękna i mroczna biżuteria od Zahario. Nietypowa zawieszka-trofeum składająca się z dwóch części - głowy anioła z zamkniętymi oczami i anielskiego skrzydła. Ręczne wykonanie.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak