@wszuwarach

Heban i agaty - kolczyki z drewna egzotycznego

Ręcznie robione kolczyki na sztyfcie. Wykonane z wypolerowanego hebanu w którym osadzone zostały kule z zielonego agatu. Drobne, lekkie, a zarazem efektowne. Z warmińskiej w pracowni Jacka Filipowicza.

Oryginalne połączenie niemal czarnego drewna hebanowego i połyskujących zielenią agatów. Drewniana baza w kształcie kwadratu z zaokrąglonymi rogami, pośrodku której znajduje się naturalny kamień. Kolczyki są lekkie, wygodne. Pasują zarówno do codziennej jak i bardziej wieczorowej stylizacji.

Drewno zostało wygładzone ręcznie aż do połysku. Chociaż wyraźnie widać jego organiczną strukturę, nabrało biżuteryjnego blasku. Nie jest to jednak błyskotka dla miłośniczki brokatu, lecz przykuwająca uwagę ozdoba dla kobiety z klasą.

Kolczyki wykonał Jacek Filipowicz, artysta z Warmii, który nad używanie maszyn przedkłada pracę rąk własnych. Heban to jego ulubiony materiał, bo wygładzony zyskuje wręcz nierealny połysk. Ponieważ biżuteria wykonywana jest ręcznie, nigdy nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Mogą nieznacznie różnić się odcieniem i wielkością, każdy jest wyjątkowy i tworzony z pasją. 

Zapięcie - sztyft i zatyczka z nieuczulającego metalu w kolorze srebrnym.

Dla kogo: Dla aktywnej kobiety, która lubi kolczyki wygodne i nieduże, ale i pełne blasku. Spodoba się miłośniczce naturalnych materiałów i ręcznie robionej biżuterii.

O autorze

Wymiary

Waga: 2 g

Szerokość: ok 0,9 mm

Wysokość: ok.0,9 mm

Średnica kamienia: ok. 0,5 cm

Tworzywo: heban, agat

1

Opis

Waga
2 g
Długość
0,9
Szerokość
0,9
Tworzywo
heban, agat, srebro
Średnica
0,5 cm - średnica kamienia

Może Ci się także spodobać

Skrzydełka - kolczyki z brązu

Cena 66,00 zł

Delikatne, malutkie sztyfty skrzydełka, jeden z najbardziej znanych projektów Zahario. Bardzo precyzyjnie wykonane detale pod lupą. Piękne i unikatowe.

Szachownica - kolczyki z...

Cena 300,00 zł

Ręcznie robione kolczyki wiszące z drewna amarantu i amazaque, które przeplatają się jak szachownica. Oryginalne kolory w odcieniach purpury i rudawego brązu. Zrobione w pracowni Jacka Filipowicza.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak