Volta - kolczyki frywolitkowe - pomarańczowe
  • Volta - kolczyki frywolitkowe - pomarańczowe
  • Volta - kolczyki frywolitkowe - pomarańczowe 1
  • Volta - kolczyki frywolitkowe - pomarańczowe - zbliżenie
  • Volta - kolczyki frywolitkowe - pomarańczowe - tył

Volta - kolczyki frywolitkowe

Ręcznie robione kolczyki z koronki frywolitkowej ozdobione koralikami. Leciutki, filigranowe, piękne i bardzo trwałe - piękny prezent dla dziewczyny

75,00 zł
Kolczyki Volta
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Volta" – wykonane ręcznie kolczyki z koronki frywolitkowej, ozdobione dodatkowo koralikami.

Lekkie jak piórko kolczyki, wykonane klasyczną techniką frywolitki, zrobione są z cieniutkich, ale mocnych i gładkich nici bawełnianych.  Łączy się je za pomocą czółenka bardzo drobnym i ścisłym splotem, co czyni koronkę filigranową i misterną, a jednocześnie wyjątkowo trwałą. Frywolitka należy do najbardziej pracochłonnych technik koronczarskich, nie wybacza też błędów, ponieważ raz związanej nici nie da się już spruć.

Monika Paśnik-Petryczenko jest prawdziwą mistrzynią trudnej sztuce koronki frywolitkowej. Wykonane przez nią kolczyki, bransoletki i naszyjniki to małe dzieła sztuki, zrobione tak precyzyjnie, że im dłużej się na nie patrzy, tym budzą większy podziw i zachwyt.  Sama wymyśla wzory, a zwiewnym dziełom nadaje zwykle nazwy związane tańcem. Stąd są wśród nich „Piruety”, „Baletki” oraz „Pavany”, „Volty” i  „Moreski”. Inspiracją do tworzenia nowych wzorów bywa też architektura („Rozeta” i „Maswerk”).

Kolczyki wykonane są z wysokiej jakości nici bawełnianych uszlachetnionych przez maceryzację oraz koralików. Zawieszki do kolczyków zostały zrobione ręcznie z hypoalergicznego metalu. Frywolitka sprawia wrażenie delikatnej i kruchej, ale rzeczywistości jest bardzo trwała, w razie potrzeby można ją nawet wyprać.

Dla kogo: Frywolitkę szczególnie docenią panie, które lubią lekką, ale dość dużą i elegancką biżuterię. To świetny prezent na wyjątkową okazję – święta, Dzień Matki czy Walentynki, a także subtelne, a zarazem efektowne dopełnienie stroju.

O autorce

Specyfikacja

Waga: 3 g (para)

Długość: 4,5 cm (para ciemnobrązowa); 6,5 cm (para jasnobrązowa)

1

Opis

Waga
3 (para)
Długość
4,5-6,5 (zależnie od modelu)

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Kwiaty - naszyjnik filcowy

Cena 110,00 zł

Naszyjnik z kwiatami kalii filcowany na mokro z najwyższej jakości wełny merynosa. Jest bardzo miękki, niegryzący i przemiły w dotyku. Można go nosić na różne sposoby – ściśle lub luźno opleciony wokół szyi – dzięki temu długość dopasowuje się do indywidualnych upodobań i stroju.

Maswerk - kolczyki...

Cena 95,00 zł

Wykonane ręcznie kolczyki z koronki frywolitkowej, dodatkowo ozdobione koralikami. Kolczyki wykonane są z wysokiej jakości nici bawełnianych oraz koralików - piękne i lekkie.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak