Matka Boska Anielska - płaskorzeźba na desce, kapliczka
  • Matka Boska Anielska - płaskorzeźba na desce, kapliczka
  • Matka Boska Anielska - płaskorzeźba na desce, kapliczka
  • Matka Boska Anielska - płaskorzeźba na desce, kapliczka
  • Matka Boska Anielska - płaskorzeźba na desce, kapliczka
  • Matka Boska Anielska - płaskorzeźba na desce, kapliczka

Matka Boska Anielska - płaskorzeźba na desce

Matka Boska z Anielskimi Skrzydłami - drewniana kapliczka do powieszenia na ścianie. Oryginalny prezent dla miłośniczek prac ręcznych i rękodzieła.

300,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Patrząc na tę pracę od razu przed oczami stają obrazy z filmów Jana Jakuba Kolskiego, gdzie zaciera się granica między tym co święte i tym co codzienne, domowe. Maryja trochę jak wiejski anioł, uskrzydlona, z niebiańskimi skrzydłami, a trochę jak prosta matrona, dbająca o stadko dzieciątek. Nawet jej aureola, choć lśniąca złotem, to jednak nie z drogocennego kruszcu, ale mechanicznej zębatki. Prosta a jednocześnie wyszukana, sakralna, ale i z dozą subtelnego humoru. 

Drewniana Madonna, osadzona na starej desce łączy w sobie elementy ludowej wizji świata i współczesnej przekory. Kapliczka świetnie sprawdzi się zarówno w tradycyjnym wnętrzu jak i w bardziej nowoczesnym, eklektycznym wystroju. Może być niebanalnym prezentem na nowy dom, ślub czy po prostu na własne poprawienie nastroju w smętny dzień. 

Autorką pracy jest Agnieszka Hora, artystka z okolic Nowego Sącza. Chociaż nie tworzy na Warmii czy Mazurach, po prostu musiałyśmy zrobić dla niej wyjątek i zaprosić ją do współpracy. Dekory czy kapliczki z Maryjkami pani Agnieszki i rozbawiają i uskrzydlają jednocześnie. 

Dla kogo: Idealny prezent dla miłośniczki robienia na drutach i wszelkich prac ręcznych. Matka Boska Dziergająca zaopiekuje się też nowym domem i zadba o szczęście nowej rodziny. Wprowadza do wnętrza spokój i dobrą energię.

O autorze

Wymiary: 46 cm x 32 cm

Pozostałe informacje: Praca wykonana  z drewna, posiada z tyłu zawieszkę do powieszenia na ścianie

44

Opis

Długość
46
Szerokość
32
Tworzywo
drewno

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Anioł z dzieckiem w chuście...

Cena 130,00 zł

Oryginalny prezent na chrzest lub z okazji narodzin dziecka dla miłośników chust i chustonoszenia. Anioł stróż, który zawsze będzie blisko dziecka. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak