Tkanina z szuwarów - obraz pleciony z sitowia

Wykonana ręcznie tkanina z sitowia - organiczna, naturalna, trwała. Tworzona z uczuciem artystyczna plecionka inspirowana naturą i krajobrazem szuwarów. Oryginalna ozdoba w rustykalnym stylu, którą można np. powiesić na ścianie

650,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Utkany z sitowia materiał, wykonany z talentem, precyzją i miłością. Gdzieniegdzie wplecione kwitnące kłącza szuwarów. Uwagę zwraca naturalne cieniowane tkaniny oraz trzy okręgi. Tkanina jest wizualizacją stanu ducha, jaki łączy się z pracą nad nią - wszechogarniającego spokoju i jedności z naturą. Została w niej zaklęta magia szuwarów, płynność rzeki, łagodność lasu. To prawdziwe wytchnienie dla oka oraz znakomita rustykalna dekoracja wnętrza

Jak powstają szuwarowe tkaniny? Tworzy je Daria Kozłowska Wrona, artystka pochodząca z Olsztyna, która obecnie mieszka w modrzewiowej leśniczówce u stóp Gór Świętokrzyskich. Nieopodal jej domu wije się rzeczka nazywana Czarną Wodą. To nad jej brzegiem zrywa sitowie na obrazy - każdego dnia jedną wiązkę. Świeże pędy wplata w krosna, każdy z osobna. Krosna mają różny kształt, od prostokąta, przez koła i trójkąty. Cały proces tworzenia zależny jest od wielkości krosna i pogody. Tkanina którą prezentujemy powstawała przez cały miesiąc. 

Daria Kozłowska Wrona tak opowiada o procesie twórczym: "To medytacyjna i mozolna praca, lecz kocham ją. Początkowo tkaniny są zielone. Po roku kolor przechodzi w słomkowy. Tkam także muliną delikatne pasiaki, inspirując się układami pól, słońcem nad horyzontem. Otoczona naturą czasem pracuję nad dworze, gdzie w słońcu tkam wsłuchując się w śpiew ptaków i wiatru, wpatrując się w zielenie - jakże to koi zmysły. Zanurzona jestem w przyrodzie i to ona jest dla mnie inspiracją i tworzywem." 

Sitowie wygląda na bardzo kruche, ale wbrew pozorom jest niezwykle trwałym materiałem. Kiedyś wykonywano z niego nawet buty. Także tkanina z szuwarów jest zadziwiająco odporna i długo będzie cieszyć oko zdobiąc wnętrze.

Dla kogo? Dla miłośników szuwarów, Warmii, Mazur i Gór Świętokrzyskich oraz oryginalnych ozdób tworzonych z naturalnych materiałów. Plecionka pasuje m.in do wnętrza w stylu rustykalnym.

O autorze

Wymiary

Długość: 100 cm

Szerokość: 75 cm

Tworzywo: sitowie

53

Opis

Długość
100 cm
Szerokość
75 cm
Tworzywo
Sitowie

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Ikona - kilim/makrama...
  • -18%
-18%

Ikona - kilim/makrama...

Cena podstawowa 900,00 zł Cena 738,00 zł

Miękka, kobieca makatka do powieszenia na ścianie. Ręcznie wykonana z naturalnych materiałów - wełny czesankowej i pasków naturalnej oraz złoconej skóry. Utrzymana w odcieniach ecru, beżu i pudrowego różu.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak