• Nowy
  • Duża dębowa misa. Patera drewniana - nieklejona - 2
  • Duża dębowa misa. Patera drewniana - nieklejona - 3
  • Duża dębowa misa. Patera drewniana - nieklejona - 4
  • Duża dębowa misa. Patera drewniana - nieklejona. Zbliżenie - 5
  • Duża dębowa misa. Patera drewniana - nieklejona. Widok z boku.  - 6
  • Duża dębowa misa. Patera drewniana - nieklejona - 1

Ślimak - wielka dębowa misa

Prosta, piękna, naturalna, perfekcyjnie wykonana, o oryginalnym kształcie - misa z litego drewna dębowego. Przedmiot doskonały w swojej prostocie, zrobiony z naturalnego materiału w pracowni stolarsko-artystycznej. Misa jest wysoka i płytka - może służyć za paterę na wyrafinowane przekąski, albo do dekoracji.

Autor: Darek Zboina

Duża misa z drewna dębowego - wysoka, płytka, o okrągłym kształcie przypominającym muszlę. Artystyczna patera handmade.

Ręcznie wykonana miska z litego drewna dębowego. Średnica 43 cm, wysokość 10,5 cm - misa jest duża, ale niezbyt głęboka. Okrągła, o lekko nieregularnym kształcie, który przywodzi na myśl muszlę amonita - skamieniałość ogromnego ślimaka. Skojarzenie to podkreśla jeszcze wyraźny układ słojów, o charakterystycznych dla dębu ciepłych barwach - od beżu do ciemnego brązu.

CUDA Z DREWNA - JESZCZE WIĘCEJ DREWNIANYCH PRZEDMIOTÓW

Misa jest wysoka, ale dość płytka. Może służyć za paterę na przekąski, owoce czy drobiazgi np. biżuterię, albo po prostu do dekoracji. Dokładnie wygładzona, pokryta naturalnym olejem lnianym dopuszczonym do kontaktu z żywnością. Dla konserwacji warto od czasu do czasu przetrzeć misę szmatką nasączoną w oleju. 

OBEJRZYJ WSZYSTKIE PRACE DARIUSZA ZBOINY

Drewniana misa z dębu powstała w pracowni Dariusza Zboiny - twórcy przez wiele lat związanego z Warmią. To prawdziwy artysta i pasjonat, który z drewna potrafi wydobyć naturalne piękno. Jego misy, patery, lampy, meble są wykonane bardzo starannie, wręcz z czułością. Świetnie sobie radzi z każdym materiałem, ale jego prawdziwą specjalnością są rzeczy użytkowe (szczególnie misy) i rzeźby z czarnego dębu. Doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach i tych w rustykalnym, albo trochę retro, klimacie. 

Dariusz Zboina o swojej pracy rzeźbiarza i i życiu na Warmii opowiadał w reportażu nagranym dla telewizji Domo+ - obejrzyj.

Opowieść O CZARNYM DĘBIE - PRZECZYTAJ

Dla kogo: Doceni ją miłośnik prostoty, natury i szlachetnego drewna. Jasny kolor drewna rozjaśni wnętrze w ciemniejszych barwach, dębowe odcienie idealnie harmonizują też z bielą. Dodatek do rustykalnego lub minimalistycznego wnętrza.

O AUTORZE

Specyfikacja

Wysokość: 10,5 cm

Średnica: 43 cm

Tworzywo: lite drewno - dąb

Uwagi: Zaimpregnowane olejem lnianym dopuszczonym do kontaktu z żywnością. Konserwacja - od czasu do czasu przetrzeć misę szmatką nasączoną w oleju

Darek Zboina
40

Opis

Wysokość
10,5 cm
Tworzywo
dąb
Średnica
43 cm (wnętrze "ślimaka") - 52 cm (zewnętrzna część "ślimaka")

Może Ci się także spodobać

Orzechowa patera

Cena 200,00 zł

Wykonana ręcznie z litego drewna. Doskonała do przechowywania owoców, serwowania wędlin, serów, orzechów czy innych przekąsek.

Spieniona woda - misa...

Cena 120,00 zł

Jasna misa w delikatnej biało-niebieskiej kolorystyce, przypominająca krople deszczu rozpryskujące się w kałuży lub spienioną wodę płynącą strumieniem po niewielkim wodospadzie. Artystka, blisko związana z przyrodą, często nawiązuje w swoich pracach do natury.

Odcisk drewna - ceramiczna...

Cena 155,00 zł

Ceramiczna patera przypominająca teksturą drewnianą deskę. Nadaje się do kontaktu z żywnością, więc można w niej serwować przekąski lub przechowywać owoce. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak