@wszuwarach
 • Nowy
Rybka - misa z czarnego dębu z barwioną żywicą
 • Rybka - misa z czarnego dębu z barwioną żywicą
 • Misa z czarnego dębu z barwioną żywicą - Rybka 2
 • Misa z czarnego dębu z barwioną żywicą - Rybka 1
 • Misa z czarnego dębu z barwioną żywicą - Rybka 3
 • Misa z czarnego dębu z barwioną żywicą - Rybka 5
 • Misa z czarnego dębu z barwioną żywicą - Rybka 7
 • Misa z czarnego dębu z barwioną żywicą - Rybka 8
 • Rybka - misa z czarnego dębu z barwioną żywicą
 • Misa z czarnego dębu z barwioną żywicą - Rybka

Rybka - misa z czarnego dębu z barwioną żywicą

Misa przypominająca kształtem rybę, zrobiona z czarnego dębu. Delikatne spękania wypełnioe żywicą w kolorze turkusowym. Prosta, luksusowa i piękna. Ręcznie wykonana.


Autor: Darek Zboina

800,00 zł
Brutto
Ilość

Czasami drewno samo podpowiada, jaki chce przybrać kształt, a rola twórcy polega tylko na tym, żeby posłuchać natury. Tym razem kawałek czarnego dębu zapragnął zostać rybką - może dlatego, że przez setki lat leżakował w wodzie?

Misa "Rybka" wykonana jest z czarnego dębu, nazywanego też polskim hebanem, ze względu na głęboki ciemny kolor i wysoką cenę unikatowego materiału. Wyjątkową barwę drewno zyskuje przez długotrwały kontakt z wilgocią - prawdopodobnie przez setki lat pień dębu spoczywał pod wodą. Nie uległ jednak rozpadowi, a dzięki garbnikom obecnym w dębinie, reagującym z solami żelaza, stwardniał, sczerniał i nabrał szlachetnej patyny. Co ciekawe w carskiej Rosji meble z czarnego dębu dostępne były tylko dla rodziny panującej, całej reszcie za posiadanie takiego skarbu groziła kara śmierci.

Tylko ręce prawdziwego artysty potrafią wydobyć z czarnego dębu jego ukrytą urodę. Gładząc i polerując Darek Zboina zmienia chropowate drewno, w nieskazitelnie gładką i wypieszczoną misę. Z wyczuciem podkreśla głęboki kolor i niepowtarzalną linię słojów tworząc przedmiot wyjątkowy, piękny i użyteczny. Z szacunkiem odnosi się do spękań w wiekowym tworzywie - wypełnia je barwną żywicą. Podświetlone słońcem dają niesamowity efekt - lśnią jak lazurowa woda w rozpadlinach spękanej ziemi. 

Misa zaimpregnowana jest woskiem syntetycznym. Można w niej przechowywać różne przydatne drobiazgi, owoce, orzechy. Będzie ekskluzywną ozdobą każdego wnętrza - dyskretną, ale robiącą duże wrażenie. Świetna jako prezent na parapetówkę czy na ślub. Przetrwa lata i długo będzie przypominać to ważne wydarzenie. Dobra też na wspaniały prezent dla siebie, gdy zapragnie się odrobinę artystycznego, użytkowego luksusu.

Autorem mis z czarnego dębu jest Darek Zboina - artysta, stolarz, wizjoner, który w kawałku drewna potrafi dostrzec duszę i pokazać ją światu. Jego prace zachwycają pięknem, pomysłowością i precyzją wykonania. Darek był bohaterem reportażu w Domo+, który możecie obejrzeć tutaj 

Dla kogo: Dla ludzi, dla których mniej znaczy więcej. Idealne dopełnienie przemyślanego wnętrza w naturalnym stylu.

O autorze

Wymiary

Długość: 43 cm

Szerokość: 32 cm

Wysokość: 10 cm

Tworzywo: Czarny dąb, barwiona żywica syntetyczna

Pozostałe informacje: Misa wykonana  z litego czarnego dębu, wypełniona barwioną żywicą, zaimpregnowana twardymi woskami; dedykowana głównie jako element dekoracyjny, świetna do przechowywania drobiazgów, orzechów czy owoców, nie należy jednak serwować na niej miękkiej żywności, zwłaszcza dań gorących; należy także unikać bezpośredniej ekspozycji w pełnym słońcu ze względu na specyfikę czarnego dębu;

Darek Zboina

Opis

Waga - gram
3570
Długość - cm
43 cm
Wysokość - cm
10 cm
Szerokość - cm
32 cm
Tworzywo
czarny dąb, barwiona żywica

Może Ci się także spodobać

Okrągła - misa z czarnego dębu

Cena 800,00 zł

Wykonana ręcznie z drewna dębowego, które przez setki lat leżakowało w wodzie. Spękania uzupełnione turkusową żywicą. By Darek Zboina.

Misa do medytacji „Moje...

Cena 300,00 zł

Wykonana ręcznie z litego drewna orzechowego. Może służyć do medytacji, jako siedzisko, a nawet ozdobna patera np. na owoce. Ekskluzywny, piękny a zarazem praktyczny przedmiot.

Dzielna jabłonka - miska...

Cena 180,00 zł

Ręcznie robiona, wysoka miska z drewna jabłoni. Zajmuje mało miejsca, a pomieści zaskakująco wiele. Naturalny materiał, oryginalna forma, wyraźne i różnobarwne słoje. 

Ceramiczna "postrzępiona" duża misa
 • Nowy

Skrawki - głęboka misa...

Cena 250,00 zł

Artystyczna misa z nieregularnymi krawędziami, jakby uszyta ze skrawków. W środku pokryta na gładko szkliwem w ciemnoszarym kolorze, z zewnątrz naturalna, tylko delikatnie przetarta turkusem. Można używać do produktów spożywczych

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak