@wszuwarach
 • Nowy
Lodowiec - misa z czarnego dębu
 • Lodowiec - misa z czarnego dębu
 • Lodowiec - misa z czarnego dębu 1
 • Lodowiec - misa z czarnego dębu 2
 • Lodowiec - misa z czarnego dębu 3
 • Lodowiec - misa z czarnego dębu 4
 • Lodowiec - misa z czarnego dębu 5
 • Lodowiec - misa z czarnego dębu 6
 • Lodowiec - misa z czarnego dębu 7

Lodowiec - misa z czarnego dębu

Podłużna misa wykonana z prawdziwego czarnego dębu, drewna, które przez setki lat przebywało pod wodą. Ciemny kolor szlachetnego tworzywa przełamuje turkusowa żywica. Piękny i użyteczny przedmiot w najlepszym gatunku

Autor: Darek Zboina

700,00 zł
Brutto
Ilość

Kształt drewnianej misy przywodzi na myśl zdjęcie lotnicze terenów podbiegunowych. Żywica w kolorze głębokiego turkusu wcina się niczym topniejący lodowiec w czarne drewniane morze. Spektakularny obraz to efekt połączenia naturalnego i syntetycznego tworzywa, którego autorem jest Dariusz Zboina. Zagłębienie misy jest gładkie, niemal jedwabiste, kontrastuje przy tym z jej delikatnie obrobionymi bokami, na których wyczuwa się jeszcze chropowatość surowego drewna.

Czarny dąb, z którego wykonana jest patera "Lodowiec", nazywany jest też polskim hebanem, ze względu na głęboki ciemny kolor i wysoką cenę unikatowego materiału. Wyjątkową barwę drewno zyskuje przez długotrwały kontakt z wilgocią - prawdopodobnie setki lat pień dębu spoczywał pod wodą. Nie uległ jednak rozpadowi, a dzięki garbnikom obecnym w dębinie, reagującym z solami żelaza, stwardniał, sczerniał i nabrał szlachetnej patyny. Co ciekawe w Rosji za czasów carskich tylko rodzina panująca mogła używać mebli z czarnego dębu, innym za taki luksus groziła kara śmierci.

Tylko ręce prawdziwego artysty potrafią wydobyć z czarnego dębu jego ukrytą urodę, bo to trudny w obróbce i wymagający materiał. Gładząc i polerując Darek Zboina zmienia chropowate drewno, w nieskazitelnie gładką i wypieszczoną misę. Z wyczuciem podkreśla głęboki kolor i niepowtarzalną linię słojów tworząc przedmiot wyjątkowy, piękny i użyteczny. Z szacunkiem odnosi się do spękań w wiekowym tworzywie - wypełnia je barwną żywicą. Podświetlone słońcem dają niesamowity efekt i lśnią jak lazur.

Misa zaimpregnowana jest woskiem syntetycznym. Można w niej przechowywać różne przydatne drobiazgi, owoce, orzechy. Będzie ekskluzywną ozdobą każdego wnętrza - dyskretną, ale robiącą duże wrażenie. Świetna jako prezent na parapetówkę czy na ślub. Przetrwa lata i długo będzie przypominać to ważne wydarzenie. Dobra też na wspaniały prezent dla siebie, gdy zapragnie się odrobinę artystycznego, użytkowego luksusu.

Autorem mis z czarnego dębu jest Darek Zboina - artysta, stolarz, wizjoner, który w kawałku drewna potrafi dostrzec duszę i pokazać ją światu. Jego prace zachwycają pięknem, pomysłowością i precyzją wykonania. Darek był bohaterem reportażu w Domo+, który możecie obejrzeć tutaj 

Dla kogo: Dla miłośników naturalnych materiałów, czarnego dębu i efektownych połączeń. Dla koneserów rzemiosła z najwyższej półki.

O autorze

Wymiary

Długość: 45 cm

Szerokość: 23 cm (w najszerszym miejscu)

Wysokość: 7 cm

Waga: 3230

Tworzywo: czarny dąb, barwiona żywica

Pozostałe informacje: Misa wykonana  z litego czarnego dębu, wypełniona barwioną żywicą, zaimpregnowana twardymi woskami; dedykowana głównie jako element dekoracyjny, świetna do przechowywania drobiazgów, orzechów czy owoców, nie należy jednak serwować na niej miękkiej żywności, zwłaszcza dań gorących; należy także unikać bezpośredniej ekspozycji w pełnym słońcu ze względu na specyfikę czarnego dębu;

Darek Zboina

Opis

Waga - gram
3230
Długość - cm
45
Wysokość - cm
7
Szerokość - cm
23
Tworzywo
czarny dąb i barwiona żywica

Może Ci się także spodobać

Okrągła - misa z czarnego dębu

Cena 800,00 zł

Wykonana ręcznie z drewna dębowego, które przez setki lat leżakowało w wodzie. Spękania uzupełnione turkusową żywicą. By Darek Zboina.

Misa do medytacji „Moje...

Cena 300,00 zł

Wykonana ręcznie z litego drewna orzechowego. Może służyć do medytacji, jako siedzisko, a nawet ozdobna patera np. na owoce. Ekskluzywny, piękny a zarazem praktyczny przedmiot.

Misa z czarnego dębu z barwioną żywicą - Mapa 6
 • Nowy

Mapa - Misa z czarnego dębu...

Cena 800,00 zł

Misa o nieregularnym kształcie, wykonana z czarnego dębu ze spękaniami wypełnionymi żywicą w kolorze turkusowym. Minimalistyczny i bardzo piękny przedmiot

Natura - misa z czarnego dębu
 • Nowy

Natura - misa z czarnego dębu

Cena 1 000,00 zł

Bardziej rzeźba niż misa, chropowata, twarda, ciemna - pełna organicznej mocy dębu. Oryginalna i wyrafinowana ozdoba wysmakowanego wnętrza. Dla miłośników niepowtarzalnych przedmiotów.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak