@wszuwarach
  • Nowy
Czółenko - misa z czarnego dębu
  • Czółenko - misa z czarnego dębu
  • Czółenko - misa z czarnego dębu 1
  • Czółenko - misa z czarnego dębu 2
  • Czółenko - misa z czarnego dębu 3
  • Czółenko - misa z czarnego dębu 4
  • Czółenko - misa z czarnego dębu 5

Czółno - misa z czarnego dębu

Patera z czarnego dębu kształtem przypominająca czółno. Wykonana ręcznie z drewna, które przez setki lat przebywało pod wodą, twardniejąc i nabierając głębokiego koloru. Minimalistyczna, gładka, szlachetna. 

Autor: Darek Zboina

600,00 zł
Brutto
Ilość

Jej kształt przywodzi na myśl czółno - nawiązuje do niego nazwa misy. Owalna, o nieco wydłużonym i zaostrzonym dziobie, jest gładka i wręcz jedwabista w dotyku. Z wypolerowanym środkiem i bokami kontrastuje chropowatość brzegu - tu została zachowana naturalna struktura czarnego dębu. 

Głęboki, ciemnobrązowy, niemal czarny kolor nie jest wynikiem sztucznego barwienia, a naturalnych procesów chemicznych zachodzących w drewnie dębowym. Chociaż prawdopodobnie przez setki lat pień spoczywał pod wodą, nie uległ rozpadowi, lecz przeszedł niezwykłą transformację. Dzięki garbnikom obecnym w dębinie, reagującym z solami żelaza, stwardniał, sczerniał i nabrał szlachetnej patyny. Czarny dąb jest nazywany też polskim hebanem, ze względu na głęboki ciemny kolor i wysoką cenę unikatowego materiału. O tym jak rzadkie i wyjątkowe to tworzywo niech świadczy fakt, że w Rosji za czasów carskich tylko rodzina panująca miała prawo do posiadania mebli z czarnego dębu, innym groziła za to kara śmierci.

Tylko ręce prawdziwego artysty potrafią wydobyć z czarnego dębu jego ukrytą urodę, bo to trudny w obróbce i wymagający materiał. Gładząc i polerując Darek Zboina zmienia chropowate drewno, w nieskazitelnie gładką i wypieszczoną misę. Z wyczuciem podkreśla głęboki kolor i niepowtarzalną linię słojów tworząc przedmiot wyjątkowy, piękny i użyteczny. Z szacunkiem odnosi się do spękań w wiekowym tworzywie.

Misa zaimpregnowana jest woskiem syntetycznym. Można w niej przechowywać różne przydatne drobiazgi, owoce, orzechy. Będzie ekskluzywną ozdobą każdego wnętrza - dyskretną, ale robiącą duże wrażenie. Świetna jako prezent na parapetówkę czy na ślub. Przetrwa lata i długo będzie przypominać to ważne wydarzenie. Dobra też na wspaniały prezent dla siebie, gdy zapragnie się odrobinę artystycznego, użytkowego luksusu.

Autorem mis z czarnego dębu jest Darek Zboina - artysta, stolarz, wizjoner, który w kawałku drewna potrafi dostrzec duszę i pokazać ją światu. Jego prace zachwycają pięknem, pomysłowością i precyzją wykonania. Darek był bohaterem reportażu w Domo+, który możecie obejrzeć tutaj 

Dla kogo: Dla użytkowych przedmiotów o oryginalnych kształtach i z niezwykłą historią. Piękny przedmiot, który służy nie tylko dekoracji.

O autorze

Wymiary

Długość: 53 cm

Szerokość: 40 cm (w najszerszym miejscu)

Wysokość: 10 cm

Waga: 3220

Tworzywo: czarny dąb

Pozostałe informacje: Misa wykonana  z litego czarnego dębu, wypełniona barwioną żywicą, zaimpregnowana twardymi woskami; dedykowana głównie jako element dekoracyjny, świetna do przechowywania drobiazgów, orzechów czy owoców, nie należy jednak serwować na niej miękkiej żywności, zwłaszcza dań gorących; należy także unikać bezpośredniej ekspozycji w pełnym słońcu ze względu na specyfikę czarnego dębu;

Darek Zboina

Opis

Waga - gram
3220
Długość - cm
53
Wysokość - cm
10
Szerokość - cm
40
Tworzywo
czarny dąb

Może Ci się także spodobać

Okrągła - misa z czarnego dębu

Cena 800,00 zł

Wykonana ręcznie z drewna dębowego, które przez setki lat leżakowało w wodzie. Spękania uzupełnione turkusową żywicą. By Darek Zboina.

Misa do medytacji „Moje...

Cena 300,00 zł

Wykonana ręcznie z litego drewna orzechowego. Może służyć do medytacji, jako siedzisko, a nawet ozdobna patera np. na owoce. Ekskluzywny, piękny a zarazem praktyczny przedmiot.

Misa z czarnego dębu z barwioną żywicą - Mapa  6
  • Nowy

Mapa - Misa z czarnego dębu...

Cena 800,00 zł

Misa o nieregularnym kształcie, wykonana z czarnego dębu ze spękaniami wypełnionymi żywicą w kolorze turkusowym. Minimalistyczny i bardzo piękny przedmiot

Natura - misa z czarnego dębu
  • Nowy

Natura - misa z czarnego dębu

Cena 1 000,00 zł

Bardziej rzeźba niż misa, chropowata, twarda, ciemna - pełna organicznej mocy dębu. Oryginalna i wyrafinowana ozdoba wysmakowanego wnętrza. Dla miłośników niepowtarzalnych przedmiotów.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak