@wszuwarach
 • Nowy
Natura - misa z czarnego dębu
 • Natura - misa z czarnego dębu
 • Misa z czarnego dębu - z dziubkiem
 • Misa z czarnego dębu - z dziubkiem 2
 • Misa z czarnego dębu - z dziubkiem 3
 • Misa z czarnego dębu - z dziubkiem 4
 • Misa z czarnego dębu - z dziubkiem 5
 • Misa z czarnego dębu - z dziubkiem 6
 • Misa z czarnego dębu - z dziubkiem 7

Natura - misa z czarnego dębu

Bardziej rzeźba niż misa, chropowata, twarda, ciemna - pełna organicznej mocy dębu. Oryginalna i wyrafinowana ozdoba wysmakowanego wnętrza. Dla miłośników niepowtarzalnych przedmiotów.

Autor: Darek Zboina

1 000,00 zł
Brutto
Ilość

To zdecydowanie jedna z najbardziej wyjątkowych mis z czarnego dębu jakie stworzył Dariusz Zboina. Z jednej strony wypieszczona i wygładzona, aż lśni, z drugiej naturalna, szorstka i organiczna - tak właśnie wygląda czarny dąb, zanim podda się go obróbce. Kształt patery jest wynikiem postępującej erozji drewna, które pod wpływem zachodzących przez setki lat reakcji chemicznych zmienia strukturę i formę. Traci część swojej roślinnej tożsamości, ale zyskuje głębię, kolor i wyrazistość. 

Tylko ręce prawdziwego artysty potrafią wydobyć z czarnego dębu jego ukrytą urodę, bo to trudny w obróbce i wymagający materiał. Pieszcząc i polerując Darek Zboina zmienia chropowate drewno, w nieskazitelnie gładką misę. Z wyczuciem podkreśla głęboki kolor i niepowtarzalną linię słojów tworząc przedmiot wyjątkowy, piękny i użyteczny. 

Misa “Natura” wykonana jest z czarnego dębu, nazywanego też polskim hebanem, ze względu na głęboki ciemny kolor i wysoką cenę unikatowego materiału. Wyjątkową barwę drewno zyskuje przez długotrwały kontakt z wilgocią - przez setki lat pień dębu spoczywał pod wodą. Nie uległ jednak rozpadowi, a dzięki garbnikom obecnym w dębinie, reagującym z solami żelaza, stwardniał, sczerniał i nabrał szlachetnej patyny. W Rosji za czasów carskich tylko rodzina panująca mogła używać mebli z czarnego dębu, innym za taki luksus groziła kara śmierci.

Misa zaimpregnowana jest woskiem syntetycznym. Można w niej przechowywać różne przydatne drobiazgi, owoce, orzechy. Będzie ekskluzywną ozdobą każdego wnętrza - dyskretną, ale robiącą duże wrażenie. Świetna jako prezent na parapetówkę czy na ślub. Przetrwa lata i długo będzie przypominać to ważne wydarzenie. Dobra też na wspaniały prezent dla siebie, gdy zapragnie się odrobinę artystycznego, użytkowego luksusu.

Autorem mis z czarnego dębu jest Darek Zboina - artysta, stolarz, wizjoner, który w kawałku drewna potrafi dostrzec duszę i pokazać ją światu. Jego prace zachwycają pięknem, pomysłowością i precyzją wykonania. Darek był bohaterem reportażu w Domo+, który możecie obejrzeć tutaj 

Dla kogo: Dla miłośników czarnego dębu, oryginalnych przedmiotów, naturalnych materiałów i organicznych struktur. Misa z pogranicza rzeźby i sztuki użytkowej najwyższych lotów.

O autorze

Wymiary

Długość: 60 cm

Szerokość: 40 cm (w najszerszym miejscu)

Wysokość 12 cm

Waga: 3900

Tworzywo: czarny dąb

Pozostałe informacje: Misa wykonana  z litego czarnego dębu, wypełniona barwioną żywicą, zaimpregnowana twardymi woskami; dedykowana głównie jako element dekoracyjny, świetna do przechowywania drobiazgów, orzechów czy owoców, nie należy jednak serwować na niej miękkiej żywności, zwłaszcza dań gorących; należy także unikać bezpośredniej ekspozycji w pełnym słońcu ze względu na specyfikę czarnego dębu;

Darek Zboina

Opis

Waga - gram
3900
Długość - cm
60
Wysokość - cm
12
Szerokość - cm
40
Tworzywo
czarny dąb

Może Ci się także spodobać

Okrągła - misa z czarnego dębu

Cena 800,00 zł

Wykonana ręcznie z drewna dębowego, które przez setki lat leżakowało w wodzie. Spękania uzupełnione turkusową żywicą. By Darek Zboina.

Misa do medytacji „Moje...

Cena 300,00 zł

Wykonana ręcznie z litego drewna orzechowego. Może służyć do medytacji, jako siedzisko, a nawet ozdobna patera np. na owoce. Ekskluzywny, piękny a zarazem praktyczny przedmiot.

Kolczyki z czarnego dębu i bursztynów - Księżyce Jowisza
 • Nowy

Księżyce Jowisza - kolczyki...

Cena 100,00 zł

Unikatowa, ręcznie robiona biżuteria, w której połączone zostały naturalne materiały - czarny dąb i bursztyn. Minimalistyczne, proste kolczyki z klasą. Oryginalna ozdoba z tzw. polskiego hebanu.

Misa z czarnego dębu z barwioną żywicą - Mapa 6
 • Nowy

Mapa - Misa z czarnego dębu...

Cena 800,00 zł

Misa o nieregularnym kształcie, wykonana z czarnego dębu ze spękaniami wypełnionymi żywicą w kolorze turkusowym. Minimalistyczny i bardzo piękny przedmiot

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak