Drewniana żaglówka - pływająca zabawka z ruchomym żaglem

Retro zabawka kolekcjonerska albo prezent dla żeglarza w duchu zero waste - żaglówka z drewna do puszczania na wodzie. Ręcznie wykonana, z ruchomym żaglem, malowane lub naturalne drewno, każda jest inna. Idealna w swej prostocie marynistyczna dekoracja nie tylko dziecięcego pokoju. 

Autor: Darek Zboina

30,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Żaglówka drewniana handmade - zabawka pływająca w starym stylu, albo oryginalna ozdoba do pokoju w marynistycznym klimacie

Drewniany jacht do puszczania na wodzie. Żaglówki wykonane z klocków różnych szlachetnych gatunków drewna, które znaleźć można w każdej stolarni - to świerk, sosna, dąb, olcha etc. Dariusz Zboina z drewnianych odpadków tworzy pełne wdzięku mini łódki w duchu zero waste. Nic się nie marnuje, a za to powstają fantastyczne zabawki. - To są żaglówki do kałuży, aby nawet na takim jeziorze dwu czy trzylatek mógł puścić swoją łódkę. Robiłem je z myślą o małych chłopcach i dziewczynkach, którzy są odkrywcami - opowiada Darek Zboina.

Więcej ręcznie robionych zabawek

Żaglówki unoszą się na wodzie i pływają - do złapania równowagi należy ustawić ruchomy żagiel tak, by wyważyć łódkę.

Po zabawie wystarczy ją wysuszyć i już zmienia się w piękną, ręcznie robioną ozdobę dziecięcego pokoju. Prosta, naturalna i smukła żaglówka pasuje też do dorosłego pokoju czy salonu. Taki prezent z pewnością spodoba się żeglarzowi i miłośnikowi Mazur. 

Dla żeglarza - prezenty prosto z Mazur

Drewniane żaglówki ze skrawków drewna powstały w pracowni Dariusza Zboiny - twórcy przez wiele lat związanego z Warmią. To prawdziwy artysta i pasjonat, który z drewna potrafi wydobyć jego naturalne piękno. Jego misy, patery, lampy, meble są wykonane bardzo starannie, wręcz z czułością. Świetnie sobie radzi z każdym materiałem, ale jego prawdziwą specjalnością są rzeczy użytkowe (szczególnie misy) i rzeźby z czarnego dębu. Doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach i tych w rustykalnym, albo trochę retro, klimacie.

Aparaty z drewna w duchu zero waste

Darek Zboina każdy kawałek drewna traktuje z uczuciem i szacunkiem - w jego warsztacie właściwie nic się nie marnuje. Ze skrawków i odpadków robi zabawki w stylu retro i zero waste m.in. drewniane aparaty fotograficzne i żaglówki do puszczania na kałużach. Każda jego praca jest tak przemyślana i świetnie wykonana. To dzieła sztuki w miniaturze - zabawne, pomysłowe i z naturalnych materiałów.

Dariusz Zboina o swojej pracy rzeźbiarza i i życiu na Warmii opowiadał w reportażu nagranym dla telewizji Domo+ - obejrzyj.

Dla kogo: Retro zabawka dla małego odkrywcy i dzielnego kałużysty, albo dekoracja w stylu marynistycznym. Prosta, naturalna, ręcznie wykonana, w stylu zero waste - oryginalny prezent dla chłopca i dla żeglarza.

O AUTORZE

Specyfikacja

Waga: ok. 250 g

Długość: 21-25 cm (zależnie od modelu)

Wysokość: 22-25 cm (zależnie od modelu)

Szerokość: ok 10-11 cm

Tworzywo: drewno iglaste (sosna, świerk) lub liściaste (olcha, dąb) - zależnie od modelu. Wykorzystywane są skrawki szlachetnych gatunków drewna, które pozostały przy tworzeni większych prac

Darek Zboina
81

Opis

Waga
ok. 250 g
Długość
21-25 cm (zależnie od modelu)
Wysokość
22-25 cm (zależnie od modelu)
Szerokość
ok 10-11 cm
Tworzywo
drewno iglaste (sosna, świerk) lub liściaste (olcha, dąb) - zależnie od modelu. Wykorzystywane są skrawki szlachetnych gatunków drewna, które pozostały przy tworzeni większych prac

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Braciszek - duża szmaciana...

Cena 150,00 zł

Lalka szmacianka w starym stylu, wykonana ręcznie. Wiejski chłopiec ubrany w lnianą koszulę i spodnie. Wysokość 75 cm. Miękka przytulanka i uszyta z przyjemnych w dotyku materiałów. Handmade

Na żeglarskim szlaku -...

Cena 40,00 zł

Jacht i stateczek spotykają się na Węgorapie - stare zdjęcie do powieszenia na ścianie. Elegancka reprodukcja w klimacie dawnych Mazur. Wymiary 40 na 50 cm. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak