Filcowa chusta - krajobraz warmiński 1
  • Filcowa chusta - krajobraz warmiński 1
  • Filcowa chusta - krajobraz warmiński 2
  • Filcowa chusta - krajobraz warmiński 3
  • Filcowa chusta - krajobraz warmiński 4
  • Filcowa chusta - krajobraz warmiński 5

Krajobraz warmiński - filcowa chusta

Chusta filcowana na mokro wykonana z najwyższej jakości wełny merynosa, inspirowana warmińskim pejzażem. Jest wyjątkowa, mięciutka, niegryząca i przemiła w dotyku. 

310,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Chusta filcowana na mokro wykonana z najwyższej jakości wełny merynosa, inspirowana warmińskim pejzażem. Jest wyjątkowa, mięciutka, niegryząca i przemiła w dotyku

Zimowy krajobraz pełen jest kontrastów i ulotnego piękna - już za kilka minut zajdzie słońce, a wtedy znikną intensywna kolory. Tą wyjątkową chwilę uwiecznił Andrzej Waszczuk „Szczurek”, fotograf z Dobrego Miasta na Warmii. Zdjęcie zainspirowało Karolinę Zienkiewicz do stworzenia obrazu na chuście. Urzekło ją przede wszystkim nieoczekiwane połączenie świetlistych kolorów - pomarańczowego i turkusowego. Od siebie dodała sarenki. – Może nie było ich tam, gdy fotograf robił zdjęcie, ale mieszkając na Warmii często można zobaczyć właśnie takie widoki – tłumaczy.

Karolina Zienkiewicz jest prawdziwą mistrzynią w sztuce filcowania. Wełna jest dla niej takim samym tworzywem jak dla innych artystów farby czy pastele. Z malutkich kolorowych kłaczków układa misterne obrazy – pejzaże, portrety, wzory abstrakcyjne i realistyczne – po czym scala je filcując. Chusty, szale i biżuteria z filcu, które wyszły spod jej ręki, nie tylko zdobią, ale i grzeją. 

W razie potrzeby można chustę wyprać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem płynu do prania wełny, a następnie wypłukać w czystej wodzie i płynie do płukania tkanin. Na koniec należy delikatnie nadać jej kształt i suszyć rozłożoną.

Dla kogo: Idealna dla kobiety z poczuciem humoru , która ceni nie tylko piękne, ale też użyteczne przedmioty, a także dla zmarźlaka. Doskonale nadaje się na oryginalny prezent świąteczny, na Dzień Matki czy Babci.

O autorce

Specyfikacja:

Waga: 100 gr

Wymiary: 150 cm x 55 cm

11

Opis

Waga
100
Długość
150
Szerokość
55
Tworzywo
wełna merynosa

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Czapka lniana szydełkowana

Cena 60,00 zł

Beżowa czapka beanie ręcznie robiona na szydełku. Ścisły splot, ciepła. Skład: len i akryl. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak