Filcowa chusta - krajobraz warmiński 1
  • Filcowa chusta - krajobraz warmiński 1
  • Filcowa chusta - krajobraz warmiński 2
  • Filcowa chusta - krajobraz warmiński 3
  • Filcowa chusta - krajobraz warmiński 4
  • Filcowa chusta - krajobraz warmiński 5

Krajobraz warmiński - filcowa chusta

Chusta filcowana na mokro wykonana z najwyższej jakości wełny merynosa, inspirowana warmińskim pejzażem. Jest wyjątkowa, mięciutka, niegryząca i przemiła w dotyku. 

310,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Chusta filcowana na mokro wykonana z najwyższej jakości wełny merynosa, inspirowana warmińskim pejzażem. Jest wyjątkowa, mięciutka, niegryząca i przemiła w dotyku

Zimowy krajobraz pełen jest kontrastów i ulotnego piękna - już za kilka minut zajdzie słońce, a wtedy znikną intensywna kolory. Tą wyjątkową chwilę uwiecznił Andrzej Waszczuk „Szczurek”, fotograf z Dobrego Miasta na Warmii. Zdjęcie zainspirowało Karolinę Zienkiewicz do stworzenia obrazu na chuście. Urzekło ją przede wszystkim nieoczekiwane połączenie świetlistych kolorów - pomarańczowego i turkusowego. Od siebie dodała sarenki. – Może nie było ich tam, gdy fotograf robił zdjęcie, ale mieszkając na Warmii często można zobaczyć właśnie takie widoki – tłumaczy.

Karolina Zienkiewicz jest prawdziwą mistrzynią w sztuce filcowania. Wełna jest dla niej takim samym tworzywem jak dla innych artystów farby czy pastele. Z malutkich kolorowych kłaczków układa misterne obrazy – pejzaże, portrety, wzory abstrakcyjne i realistyczne – po czym scala je filcując. Chusty, szale i biżuteria z filcu, które wyszły spod jej ręki, nie tylko zdobią, ale i grzeją. 

W razie potrzeby można chustę wyprać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem płynu do prania wełny, a następnie wypłukać w czystej wodzie i płynie do płukania tkanin. Na koniec należy delikatnie nadać jej kształt i suszyć rozłożoną.

Dla kogo: Idealna dla kobiety z poczuciem humoru , która ceni nie tylko piękne, ale też użyteczne przedmioty, a także dla zmarźlaka. Doskonale nadaje się na oryginalny prezent świąteczny, na Dzień Matki czy Babci.

O autorce

Specyfikacja:

Waga: 100 gr

Wymiary: 150 cm x 55 cm

11

Opis

Waga
100
Długość
150
Szerokość
55
Tworzywo
wełna merynosa

Specyficzne kody

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak