@wszuwarach
  • Nowy

Warmiński kamień szepczący - ceramika handmade

Pamiątka z Warmii - warmiński kamień szepczący opowieści. Kamień ceramiczny z pracowni Cegielnia Art w Nowym Kawkowie koło Olsztyna inspirowany legendą o magicznym kamieniu z Warmii. Chropowaty, szkliwiony, grzechota. Oryginalny prezent dla singla, miłośnika Warmii i rodzimowiercy. 

Warmiński kamień szepczący - ceramiczny amulet miłosny oraz oryginalny prezent dla miłośników magii i rodzimowierców. Ceramika artystyczna, handmade

Pamiątka z Warmii - warmiński kamień szepczący opowieści. Kamień ceramiczny z pracowni Cegielnia Art w Nowym Kawkowie koło Olsztyna inspirowany legendą o magicznym kamieniu z Warmii. Chropowaty, szkliwiony, grzechota. Oryginalny prezent dla miłośnika Warmii i rodzimowiercy. 

Posłuchaj szepczącego kamienia

Ceramiczna rzeźba przedstawiająca kamień szepczący, który przy potrząsaniu lekko grzechocze. Oryginalna pamiątka z Warmii i Mazur, dla tych, co lubią słuchać magicznych historii sięgających czasów pogańskich Prusów, Jaćwingów i Słowian. 

Praca inspirowana legendą o świętym kamieniu, który potrafił rozmawiać z ludźmi. Przez wieki pomagał ludziom, a oni odwdzięczyli się mu się  paląc ognie i śpiewając pieśni. Nastała nowa religia i jej kapłan postanowił zniszczyć relikt pogańskiej wiary. Namówił chłopów, by rozbili mówiący kamień z Warmii na tysiąc kawałków, które potem zostały rozrzucone po polach, lasach i łąkach. 

Przeczytaj więcej legend o Szepczącym Kamieniu Warmińskim 

Jednak stara wiara przetrwała w kamiennych okruchach, które do dziś można znaleźć na warmińskiej ziemi. Jeśli taki kamień znajdzie ktoś, kto otacza czcią drzewa, a Ziemię uważa za matkę, może przywrócić mu mowę.

Według innej wersji legendy warmińskie kamienie szepczące rodzą się z jałowej ziemi, ale gdy znajdzie je człowiek i otoczy miłością, mogą zmienić się w wymarzonego kawalera lub pannę. To amulety przyciągające miłość i idealny prezent dla singla. Inni wierzą, że to nie kamienia, lecz ziarna, z których narodzić może się nowe życie, a bezdzietne pary dzięki nim mogą stać się rodzicami.

Obejrzyj wszystkie prace Letycji Pietraszewskiej

Ceramiczny kamień został zrobiony w pracowni artystycznej Letycji Pietraszewskiej w Nowym Kawkowie koło Olsztyna. Rzeźbiarka jest absolwentką wydziału Art and Design University of Westminster w Londynie. Po studiach wróciła na ukochaną Warmię, gdzie tworzy organiczne rzeźby z gliny oraz delikatne filiżanki i konstrukcje nawiązujące z jednej strony do przepychu eleganckiej ceramiki, a z drugiej do świata jednorazowej zastawy z plastiku. To bardzo interesująca twórczyni, nad której pracami warto zatrzymać się na dłużej. 

Dla kogo? Oryginalna pamiątka z Warmii dla tych co wierzą w rodzimą magię i ceramiczny amulet miłosny. Artystyczny prezent z duszą.

O autorze

Specyfikacja

Waga: ok. 275 g 

Długość: ok. 9 cm

Wysokość ok. 6,5 cm

Tworzywo: ceramika

56

Opis

Waga
275 g
Długość
9 cm
Wysokość
6,5 cm
Tworzywo
ceramika

Może Ci się także spodobać

Kapusta - misa ceramiczna

Cena 130,00 zł

Ceramiczna misa o nieregularnym kształcie wyszła spod ręki warmińskiej artystki Letycji Pietraszewskiej. Przypomina główkę młodej, świeżej kapusty - idealna na owoce, warzywa czy orzechy. Szkliwo nadaje się  do kontaktu z żywnością.

Konar drzewa - ceramiczny...

Cena 750,00 zł

Dzban a jednocześnie piękna rzeźba - wygląda jak pokryty mchem i kolorami lasu konar starego drzewa. Wyjątkowa i niepowtarzalna dekoracja nowoczesnego i wyrafinowanego wnętrza. Idealny na prezent ślubny lub parapetówkę. 

Wielorazowa jednorazówka -...

Cena 40,00 zł

Ceramiczny kubek zgnieciony jest odwzorowaniem wszechobecnych jednorazowych plastykowych naczyń, zamkniętych jednak w trwałej i szlachetnej materii. Letycja Pietraszewska zespoliła  dwie wizje - kultury fast foodów i bogactwa pięknej angielskiej porcelany, odlewając w niej jednorazowe naczynia. Dziś linia tych kubków jest znakiem rozpoznawczym artystki. 

Wielorazowa jednorazówka z...

Cena 50,00 zł

Ceramiczny kubek zgnieciony z wykwintnym ozdobnym uchem jest odwzorowaniem wszechobecnych jednorazowych plastykowych naczyń, zamkniętych jednak w trwałej i szlachetnej materii i wzbogaconych o kojarzący się z elegancką ceramiką uchwyt. Artystka zespoliła ze sobą dwa światy - świat fast foodu i bogactwa angielskiej porcelany.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak