• Smoczy puchar wikingów - ceramika archeologiczna
  • Smoczy puchar wikingów - ceramika archeologiczna 1
  • Smoczy puchar wikingów - ceramika archeologiczna 2
  • Smoczy puchar wikingów - ceramika archeologiczna 3
  • Smoczy puchar wikingów - ceramika archeologiczna 4

Smoczy kufel wikingów - ceramika archeologiczna

Kolekcjonerski kufel z wizerunkiem smoka na uchwycie. Wewnątrz powleczony szkliwem dopuszczonym do kontaktu z żywnością, na zewnątrz patynowany. Oryginalny prezent w dla współczesnego wikinga. Produkt artystyczny, wykonany ręcznie.

160,00 zł
Smoczy Puchar Wikingów
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Niezwykły uchwyt naczynia zdobi smocza głowa wykonana ręcznie i przy użyciu tradycyjnych technik rzeźbiarskich. Jest to motyw wikiński pochodzący z XI wiecznego czerpaka znalezionego w Niestronnie koło Mogilna.

W kulturze ludów skandynawskich smoki pełniły bardzo skomplikowaną rolę – z jednej strony budziły strach, z drugiej fascynowały i imponowały mądrością, dzikim pięknem oraz siłą. Nic więc dziwnego, że często ich wizerunki zdobiły przedmioty, które miały dzięki temu ochraniać ich właścicieli smoczą mocą. Wikingowie ozdabiali nimi swoje łodzie – stąd nawet wzięła się ich nazwa drakkar, czyli właśnie smocza łódź.

Wizerunek smoka na pucharze wykonany jest bardzo precyzyjnie i starannie. Brązowy, lekko nierówny kolor naczynie zawdzięcza kilkukrotnemu barwieniu, patynowaniu oraz wypalania w coraz niższej temperaturze.

Ziarnista powierzchnia z zewnątrz nadaje naczyniu starodawny wygląd, jednak jego wnętrze zostało poszkliwione. Co prawda jest to niezgodne z technologią stosowaną w czasach wikingów, jednak dzięki temu naczynie jest szczelne, nie nasiąka wodą i zapachami, a co za tym idzie, ma wiele praktycznych zastosowań np. służyć jako bardzo męski kufel do piwa dla prawdziwych wojowników, czy oryginalny wazon (może być używane w kontakcie z żywnością).

Dla kogo? Idealny prezent dla tych którzy kochają wolność, a w swoich brawurowych przedsięwzięciach potrzebują odrobinę smoczej ochrony. Do tego cenią picie dobrych trunków z wyjątkowych naczyń. Świetnie pasuje też do rustykalnych wnętrz, w których można go wykorzystać np. jako wazon na kwiaty.

O autorach

Wymiary: 15,5 cm x 12,5 cm

Waga: 555 g

Pojemność: 0,6l

Uwaga: Pozostałe informacje: Nie należy myć naczynia w zmywarce, bo intensywne działanie detergentów może spowodować zniszczenie patyny.

38

Opis

Pojemność
600 ml
Waga
555 g
Wysokość
15,5 cm
Szerokość
12,5 cm
Tworzywo
Ceramika

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Smoczy kubek wikingów -...

Cena 140,00 zł

Uchwyt zdobiony rzeźbą smoczej głowy nawiązującą do dekoracji statków wikingów. Naczynie ręcznie wykonane, oryginalny prezent dla miłośnika przedmiotów z duszą. Pojemność 0,5 litra, szkliwo dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Smoczy kufel wikingów -...

Cena 160,00 zł

Kolekcjonerski kufel z wizerunkiem smoka na uchwycie. Wewnątrz powleczony szkliwem dopuszczonym do kontaktu z żywnością, na zewnątrz patynowany. Oryginalny prezent w dla współczesnego wikinga. Produkt artystyczny, wykonany ręcznie.

Wilczy kufel wikingów -...

Cena 160,00 zł

Unikalny kufel z wizerunkiem Fenrira na uchwycie - wilk w mitologii skandynawskiej symbolizuje chaos i łamanie przyjętych reguł. Oryginalny prezent dla buntownika. Pojedyncze egzemplarze, rękodzieło artystyczne, naturalne materiały

Młot Thora - wisior z brązu

Cena 310,00 zł

Piękny i starannie wykonany wisior przedstawiający Młot Thora. W mitologii wikingów jest on symbolem, siły, odwagi i wierności. Biżuteria dla prawdziwego mężczyzny, wykonana w pracowni jubilerskiej Zahario

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak