Filiżanka porcelanowa z uszkiem i błękitną kobietą

Biała filiżanka porcelanowa wzorowana na kubku plastikowym albo styropianowym. Ozdobiony błękitną kalkomanią przedstawiającą grubą kobietę w stroju kąpielowym oraz wytwornym uszkiem jak z angielskiej porcelany. Ceramika artystyczna z Warmii.

Filiżanka jest odwzorowaniem wszechobecnych jednorazowych plastykowych naczyń. Kształt zamknięty został jednak w trwałej i szlachetnej materii cienkiej ceramiki z eleganckim uszkiem. Na filiżance błękitna postać otyłej kobiety - kolejny symbol konsumpcjonizmu. 

Letycja Pietraszewska uwspółcześniła tradycyjne ikony urody - kobiece ciało i delikatną porcelanę. Zespoliła  dwa światy - kultury fast foodów i bogactwa pięknej angielskiej porcelany. Efekt tej fuzji jest mocny i zadziwiający.

50,00 zł
Wybierz babkę
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Porcelanowa filiżanka z uszkiem - jak kubek plastikowy - kalkomania z grubą kobietą 

Biała filiżanka porcelanowa wzorowany na kubku plastikowym. Ozdobiona wytwornym uszkiem jak z angielskiej porcelany i błękitną kalkomanią przedstawiającą grubą kobietę w stroju kąpielowym. Ceramika artystyczna z Warmii w duchu zero waste.

OBEJRZYJ CERAMICZNE NACZYNIA Z SZUWARÓW

Filiżanka jest odwzorowaniem wszechobecnych jednorazowych plastykowych naczyń. Kształt zamknięty został jednak w trwałej i szlachetnej materii cienkiej ceramiki z eleganckim uszkiem.

Na filiżance błękitna postać otyłej kobiety - kolejny symbol konsumpcjonizmu. 

Letycja Pietraszewska uwspółcześniła tradycyjne ikony urody - kobiece ciało i delikatną porcelanę. Zespoliła dwa światy - kultury fast foodów i bogactwa pięknej angielskiej porcelany. Efekt tej fuzji jest mocny i zadziwiający.

Filiżanka z porcelany została pokryta białym szkliwem dopuszczonym do kontaktu z żywnością, można więc z niej spokojnie pić herbatkę czy kawkę. Błękitny rysunek to kalka ceramiczna, bardzo trwała, nie zejdzie nawet w zmywarce. Aczkolwiek my radzimy traktować filiżankę wyjątkowo i myć ją ręcznie. By służyła długo, jak niegdysiejsze porcelanowe filiżanki.

ZOBACZ WSZYSTKIE PRACE LETYCJI PIETRASZEWSKIEJ 

Autorka pracy - Letycja Pietraszewska - zdolna dziewczyny z warmińskiej wsi, która kształciła swój talent pod okiem uznanych londyńskich ceramików. Przez lata artystycznych studiów i praktyki wypracowała własny, rozpoznawalny już styl, polegający na zestawianiu ambiwalentnych elementów (np. plastikowych, jednorazowych naczyń z wytwornymi zdobieniami), nawiązywaniu do natury oraz łamaniu oczywistych form.

Dla kogo: Filiżanka dla zaangażowanego wrażliwca, który nawet picie kawy potrafi zmienić w protest przeciwko kulturze plastiku i konsumpcji. Albo dla kogoś, kto po prostu ceni oryginalność i sztukę użytkową na najwyższym poziomie. Generalnie filiżanka, która daje do myślenia i jest mocno osadzona w nurcie zero waste.

O AUTORCE

Wymiary: 

Waga: 85 g

Wysokość: 8 cm

Średnica na górze: 5 cm

Pojemność: ok. 100 ml

Tworzywo: ceramika szkliwiona zdobiona kalką ceramiczną

37

Opis

Pojemność
0k. 150 ml
Wysokość
6,5-7,5 cm (zależnie od modelu)
Tworzywo
ceramika szkliwiona z kalką ceramiczną
Średnica
6,5-7,5 cm (na górze filiżanki - zależnie od modelu)

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Kubek ceramiczny z kobietą...

Cena 75,00 zł

Biały kubeczek porcelanowy wzorowany na kubku plastikowym. Ozdobiony błękitną kalkomanią przedstawiającą grubą kobietę w stroju kąpielowym. Ceramika artystyczna z Warmii.

Kubeczek jest odwzorowaniem wszechobecnych jednorazowych plastykowych naczyń. Kształt zamknięty został jednak w trwałej i szlachetnej materii cienkiej porcelany. Na kubku błękitna postać otyłej kobiety - kolejny symbol konsumpcjonizmu.

Letycja Pietraszewska uwspółcześniła tradycyjne ikony urody - kobiece ciało i delikatną porcelanę. Zespoliła  dwa światy - kultury fast foodów i bogactwa pięknej angielskiej porcelany. Efekt tej fuzji jest mocny i zadziwiający.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak