Filiżanka ceramiczna jak kubeczek jednorazowy z kalkomanią kobiety - ceramika artystyczna. Letycja Pietraszewska.
  • Filiżanka ceramiczna jak kubeczek jednorazowy z kalkomanią kobiety - ceramika artystyczna. Letycja Pietraszewska.
  • Filiżanka ceramiczna jak kubeczek jednorazowy z kalkomanią kobiety - ceramika artystyczna. Letycja Pietraszewska.
  • Filiżanka ceramiczna jak kubeczek jednorazowy z kalkomanią kobiety - ceramika artystyczna. Letycja Pietraszewska.
  • Filiżanka ceramiczna jak kubeczek jednorazowy z kalkomanią kobiety - ceramika artystyczna. Letycja Pietraszewska.

Kubek ceramiczny z kobietą - jak jednorazówka

Biały kubeczek porcelanowy wzorowany na kubku plastikowym. Ozdobiony błękitną kalkomanią przedstawiającą grubą kobietę w stroju kąpielowym. Ceramika artystyczna z Warmii.

Kubeczek jest odwzorowaniem wszechobecnych jednorazowych plastykowych naczyń. Kształt zamknięty został jednak w trwałej i szlachetnej materii cienkiej porcelany. Na kubku błękitna postać otyłej kobiety - kolejny symbol konsumpcjonizmu.

Letycja Pietraszewska uwspółcześniła tradycyjne ikony urody - kobiece ciało i delikatną porcelanę. Zespoliła  dwa światy - kultury fast foodów i bogactwa pięknej angielskiej porcelany. Efekt tej fuzji jest mocny i zadziwiający.

75,00 zł
Wybierz babkę
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Biały kubek porcelanowy jak kubeczek jednorazowy - z postacią kobiety - ceramika artystyczna

Biały kubek porcelanowy wzorowany na kubku plastikowym. Ozdobiony błękitną kalką przedstawiającą grubą kobietę w stroju kąpielowym. Ceramika artystyczna z Warmii w duchu zero waste.

Obejrzyj ceramiczne naczynia z Szuwarów

Pognieciony kubek z porcelany jest odwzorowaniem wszechobecnych jednorazowych plastykowych naczyń. Kształt zamknięty został w jednak w trwałej i szlachetnej materii cienkiej porcelany.

Na kubku błękitna postać otyłej kobiety - kolejny symbol konsumpcjonizmu.

Letycja Pietraszewska, artystka ze Starego Kawkowa na Warmii, uwspółcześniła tradycyjne ikony urody - kobiece ciało i delikatną porcelanę. Zespoliła dwa światy - kultury fast foodów i bogactwa pięknej angielskiej porcelany. Efekt tej fuzji jest mocny i zadziwiający.

Filiżanka została pokryta białym szkliwem dopuszczonym do kontaktu z żywnością, można więc z niej spokojnie pić herbatkę czy kawkę. Błękitny rysunek to kalka ceramiczna, bardzo trwała, nie zejdzie nawet w zmywarce. Aczkolwiek my radzimy traktować filiżankę wyjątkowo i myć ją ręcznie. By służyła długo, jak niegdysiejsze porcelanowe filiżanki.

Zobacz wszystkie prace Letycji Pietraszewskiej 

Autorka pracy - Letycja Pietraszewska - zdolna dziewczyny z warmińskiej wsi, która kształciła swój talent pod okiem uznanych londyńskich ceramików. Przez lata artystycznych studiów i praktyki wypracowała własny, rozpoznawalny już styl, polegający na zestawianiu ambiwalentnych elementów (np. plastikowych, jednorazowych naczyń z wytwornymi zdobieniami), nawiązywaniu do natury oraz łamaniu oczywistych form.

Dla kogo: Dla zaangażowanego wrażliwca, który nawet picie kawy potrafi zmienić w protest przeciwko kulturze plastiku i konsumpcji. Albo dla kogoś, kto po prostu ceni oryginalność i sztukę użytkową na najwyższym poziomie. Generalnie filiżanka, która daje do myślenia i jest mocno osadzona w nurcie zero waste.

O autorce

Wymiary: 

Wysokość: 11 cm

Średnica na górze: 7,5 cm

Pojemność: ok. 250 ml

Tworzywo: ceramika szkliwiona zdobiona kalką ceramiczną

37

Opis

Pojemność
ok. 250 ml
Wysokość
11 cm
Tworzywo
ceramika szkliwiona zdobiona kalką ceramiczną
Średnica
7,5 cm (na górze kubka)

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Wielorazowa jednorazówka z...

Cena 50,00 zł

Ceramiczny kubek zgnieciony z wykwintnym ozdobnym uchem jest odwzorowaniem wszechobecnych jednorazowych plastykowych naczyń, zamkniętych jednak w trwałej i szlachetnej materii i wzbogaconych o kojarzący się z elegancką ceramiką uchwyt. Artystka zespoliła ze sobą dwa światy - świat fast foodu i bogactwa angielskiej porcelany.

Żołnierz z szablą - kubek z...

Cena 65,00 zł

Pękaty kubek ceramiczny z niebieskim rysunkiem wzorowanym na motywach z kafli mazurskich i warmińskich. Na białym tle konik, jeździec z szabelką, a po przeciwnej stronie - motyw roślinny. Naczynie w stylu ludowym z pracowni państwa Zawistowskich.

Maki - ręcznie malowana...

Cena 55,00 zł

Antyczna filiżanka ze złotym paskiem na brzegu i uszku, ręcznie malowana w polne maki. Elegancka, leciutka, poręczna. Idealna dla miłośnika dobrej kawy lub parzonych ziółek. Kolory - odcienie jasnej zieleni i czerwień. Pojemność 150 ml. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak