@wszuwarach
  • Nowy

Ptaszki - kubek z motywem folkowym 450 ml

Biały kubek ceramiczny z ręcznie malowanym rysunkiem wzorowanym na motywach z kafli ludowych. Na białym tle symbole miłości i życia - ptaszki, serce i kwiaty. Kolory naturalne - biel, brąz, żółty, odcienie zieleni. Naczynie w stylu rustykalnym z pracowni państwa Zawistowskich.

65,00 zł
Brutto
Ilość

Starannie wykonany kubek ceramiczny z ręcznie malowanym obrazkiem przedstawiającym dwa ptaszki i kwiat, którego listki tworzą serce. Po bokach i z tyłu naczynia motywy roślinne. Rysunek zaczerpnięty z oryginalnego kafla zdobiącego piec mazurski lub warmiński. Kafle z tej serii można oglądać na ekspozycji stałej w Muzeum Mazurskim w Szczytnie. 

POCZYTAJ O KAFLACH Z WARMII I MAZUR

Naczynie z uszkiem zostało ręcznie uformowane na kole garncarskim, a następnie powleczone szkliwem dopuszczonym do kontaktu z żywnością. Użyte kolory: biały, żółty, odcienie zieleni i brąz. Zachwyca brzuchatym kształtem, dobranymi barwami i precyzyjnym odwzorowaniem folkowego rysunku. Ozdobą kubka jest ręcznie malowany wizerunek zakochanych ptaków (być może to papugi sądząc po zakrzywionych dziobach i kolorowych piórach).

Kubek powstał w warmińskiej pracowni ceramicznej rodzeństwa - Barbary Zawistowskiej i Wiesława Zawistowskiego. Słynie ona z odtwarzania ceramiki archeologicznej oraz tworzenia naczyń inspirowanych wzorami wikińskimi, słowiańskimi i z epoki brązu. Artyści chętnie sięgają także do warmińskich i mazurskich tradycji. Do nich właśnie nawiązuje seria kubków. Pojawiają się na nich bohaterowie znani z kultowych kafli - koniki weselne, żołnierze, ptaszki, bajkowe zwierzęta, rośliny czy serduszka. 

Można z malowanego kubka wypić dużą kawę (pojemność 0,45 l), może też służyć jako wazonik w rustykalnym stylu. Zdecydowanie lubimy i polecamy takie ładne, swojskie i przydatne przedmioty.

Uwaga: Nie myć w zmywarce.

OBEJRZYJ CERAMIKĘ Z PRACOWNI ZAWISTOWSKICH

Dla kogo: Kubek dla zakochanych i miłośników folkowych klimatów. Doceni go każdy koneser najwyższej klasy rzemiosła artystycznego. Oryginalny prezent z okazji Walentynek, rocznicy czy ślubu. Kawy w nim wystarczy dla dwóch osób, będzie też piękną ozdobą miłosnego gniazdka. Najlepiej wygląda z bukietem polnych kwiatów w środku.

O AUTORACH

Specyfikacja

Pojemność: 450 ml

Waga: 420 g

Wysokość: 11 cm

Średnica: 9 cm

Tworzywo: ceramika szkliwiona

Uwagi: Nie myć w zmywarce.

37

Opis

Pojemność
450 ml
Waga
420 g
Wysokość
11 cm
Tworzywo
ceramika szkliwiona
Średnica
9 cm

Może Ci się także spodobać

Konik weselny mały -...

Cena 85,00 zł

Nietypowy pomysł na prezent ślubny - ręcznie wykonana figurka konika weselnego. Zgodnie z tradycją znaną na Warmii i Mazurach odświętnie przybrany rumak przynosi szczęście młodej parze. Oryginalna i unikatowa pamiątka po dniu ślubu. Pasuje też na inne przełomowe okazje, zwłaszcza związane z rozpoczynaniem nowego przedsięwzięcia.

Serce - ceramiczny kafel z...

Cena 22,00 zł

Serce - kafel ceramiczny wykonany ręcznie. Może służyć jako dekor lub podstawka pod szklankę. Ozdobiony tradycyjnym wzorem zaczerpniętym z zabytkowych kafli warmińsko-mazurskich. Piękny i praktyczny przedmiot, doskonale prezentuje się w zestawie (można dobrać kafelki o jednakowym kolorze lub motywie).

Żołnierz z szablą - kubek z...
  • Nowy

Żołnierz z szablą - kubek z...

Cena 65,00 zł

Pękaty kubek ceramiczny z niebieskim rysunkiem wzorowanym na motywach z kafli mazurskich i warmińskich. Na białym tle konik, jeździec z szabelką, a po przeciwnej stronie - motyw roślinny. Naczynie w stylu ludowym z pracowni państwa Zawistowskich.

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak