Ceramiczna cukiernica
  • Ceramiczna cukiernica
  • Ceramiczna cukiernica 1
  • Ceramiczna cukiernica 2
  • Ceramiczna cukiernica 3
  • Ceramiczna cukiernica 4
  • Ceramiczna cukiernica 5

Jajko - ceramiczna cukiernica

Cukiernica w kształcie jaja z okrągłym otworem, ozdobiona maznięciami kolorowego szkliwa, prowokuje swoją formą, przykuwa uwagę. To dzieło warmińskiej artystki Letycji Pietraszewskiej. 

90,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Cukiernica w kształcie jaja z okrągłym otworem, ozdobiona wielokolorowymi maznięciami, nie wpisuje się, co charakterystyczne dla tej artystki, w tradycyjne wyobrażenia tak prozaicznego, codziennego przedmiotu jak pojemnik na cukier. Prowokuje swoją formą, przykuwa uwagę. Na pewno wzbudzi zainteresowanie każdego gościa, gdy postawisz ją na stole razem z kawą czy herbatą. Świetnie zgrywać się będzie z równie zaskakującymi kubkami ceramicznymi, nawiązującymi stylistyką do jednorazowych naczyń plastikowych, które możesz obejrzeć tutaj i tutaj.

Autorka pracy - Letycja Pietraszewska - zdolna dziewczyny z warmińskiej wsi, która kształciła swój talent pod okiem uznanych londyńskich ceramików. Przez lata studiów i praktyki wypracowała własny, rozpoznawalny już styl, polegający na zestawianiu ambiwalentnych elementów (np. plastikowych, jednorazowych naczyń z wytwornymi zdobieniami), nawiązywaniu do natury oraz łamaniu oczywistych form. 

Szkliwiona także wewnątrz. Szkliwo nadaje się do kontaktu z żywnością. 

O autorce

Wymiary: 

Waga: 352 g

Długość: 15 cm

Wysokość: 10 cm

Szerokość: 12 cm

39

Opis

Waga
352 g
Długość
15 cm
Wysokość
10 cm
Szerokość
12 cm
Tworzywo
Ceramika szkliwiona

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Konar drzewa - ceramiczny...

Cena 750,00 zł

Dzban a jednocześnie piękna rzeźba - wygląda jak pokryty mchem i kolorami lasu konar starego drzewa. Wyjątkowa i niepowtarzalna dekoracja nowoczesnego i wyrafinowanego wnętrza. Idealny na prezent ślubny lub parapetówkę. 

Odcisk drewna - ceramiczna...

Cena 155,00 zł

Ceramiczna patera przypominająca teksturą drewnianą deskę. Nadaje się do kontaktu z żywnością, więc można w niej serwować przekąski lub przechowywać owoce. 

Wielorazowa jednorazówka -...

Cena 45,00 zł

Ceramiczny kubek zgnieciony jest odwzorowaniem wszechobecnych jednorazowych plastykowych naczyń, zamkniętych jednak w trwałej i szlachetnej materii. Letycja Pietraszewska zespoliła  dwie wizje - kultury fast foodów i bogactwa pięknej angielskiej porcelany, odlewając w niej jednorazowe naczynia. Dziś linia tych kubków jest znakiem rozpoznawczym artystki. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak