Ceramiczny liść łopianu - talerz
  • Ceramiczny liść łopianu - talerz
  • Ceramiczny liść łopianu - talerz
  • Ceramiczny liść łopianu - talerz

Ceramiczny liść łopianu - talerz

Wielki liść z warmińskiego ogrodu w soczystym, zielonym kolorze, który ozdobi stół przez cały rok. Talerz może służyć jako dekoracja lub oryginalna patera do serwowania przekąsek i innych smakołyków. Kształt liścia oraz misterne żyłkowanie zostało uzyskane przez odciśnięcie prawdziwej rośliny w glinie.

90,00 zł
ceramiczny liść
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Wielki liść z warmińskiego ogrodu w soczystym, zielonym kolorze, który ozdobi stół przez cały rok. Talerz może służyć jako dekoracja lub oryginalna patera do serwowania przekąsek i innych smakołyków. Kształt liścia oraz misterne żyłkowanie zostało uzyskane przez odciśnięcie prawdziwej rośliny w glinie. Efektowny zielony kolor z szafirową nutą i odrobiną mięty. Na drugiej stronie liścia pozostawiona została naturalna barwa i faktura gliny.

Talerz w kształcie liścia został wykonany ręcznie przez Piotra Choromańskiego na Warmii. Jest powleczony szkliwem dopuszczonym do kontaktu z żywnością, można więc serwować na nim jedzenie. 

Piotr Choromański tworzy naturalistyczną, "męską" ceramikę, osadzoną blisko natury, odwołującą się do niej zarówno prostą formą, naturalną kolorystyką czy częstym wykorzystywaniem surowej, nieszkliwionej i niewygłądzonej gliny.

Dostępne też inne naczynia ceramiczne w kształcie liści.

Inne prace Piotra Choromańskiego

Dla kogo? Dla miłośnika polskiej przyrody, który przedkłada łopiany i inne lokalne rośliny nad liście egzotycznej monstery. Świetnie będzie wyglądał w swojskim, ciepłym wnętrzu ludzi którzy kochają naturę i piękne, ręcznie robione przedmioty. Świetny prezent na parapetówkę dla znajomych, których naprawdę lubisz.

O Autorze

Wymiary

Długość: 28 cm

Szerokość: 23 cm

Tworzywo: ceramika

35

Opis

Długość
30-32 cm (zależnie od modelu
Wysokość
5-6 cm (zależnie od modelu)
Szerokość
18-19 cm (zależnie od modelu)
Tworzywo
ceramika szkliwona

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Nerkowiec – drewniany...

Cena 80,00 zł

Ręcznie robione patery - każda ma nieco inny kształt. Bardzo dekoracyjnie wygląda zestaw kilku pater ustawiony na stole. Do serwowania np. serów, wędlin, orzechów, owoców czy ziaren. 

Liść - talerzyk ceramiczny

Cena 55,00 zł

Naturalny liście z warmińskiego klonu odciśnięte w glinie, poszkliwione i wypalone. Ręcznie wykonany w kolorach zieleni, głębokiego brązu, turkusu, pomarańczu... Powleczony dwustronnie szkliwem spożywczym. Ceramika artystyczna.

Trzy Liście odciśnięte w glinie - patera ceramiczna. Autor: Alicja Borsiak Śleszyńska. W aranżacji
  • -30,00 zł
-30,00 zł

Trzy Liście - patera...

Cena podstawowa 300,00 zł Cena 270,00 zł

Patera ceramiczna z odciśniętym gałązkami i liśćmi wykonana ręcznie - autor Alicja Borsiak-Śleszyńska. Delikatne liście i pędy ze wszystkimi szczegółami zostały odbite na glinianym podłożu. Ciekawa kompozycja ceramiczna utworzona z rożnych gatunków roślin. Praca piękna, pełna nostalgii i spokoju. Ceramika artystyczna z Warmii. Praca sygnowana podpisem artystki. Kolory - ciemna zieleń, niebieski, biel, szary. Kształt patery okrągły, nieregularny, z zagiętymi brzegami. Idealna do serwowania owoców.

Patera ze słoików po kawie...

Cena 130,00 zł

Patera szklana z roztopionych i połączonych słoików po kawie - ręcznie robiona dekoracja stołu w duchu zero i less waste. Szkło zostało podgrzane do temperatury ponad 800 st. C, a gdy zaczęło topnieć poszczególne słoiki połączyły się w jedną całość. Tak powstała przezroczysta patera z recyklingowego materiału. Naczynie posiada uchwyty z grubego sznurka. Świetny pomysł na ponowne wykorzystanie słoików i innych jednorazowych opakowań szklanych. 

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak