Szukaj na blogu

Szukaj

Anna Bogusławska - nitka a.b.

Twórcy | 2019-06-17

 Anna Bogusławska - nitka a.b.

Ania Bogusławska - autorka pracowni krawieckiej nitka a.b. - urodziła się w Toruniu, ale zwabiona miłością przeniosła się za mężem pod Olsztyn. Mieszka tam wśród drzew i stawów, żyje w zgodzie z przyrodą, a teraz też tworzy oryginalną, energetyczną odzież. 

Na co dzień zajmuje się ogrodnictwem, ale wieczorami oddaje się pasji szycia. Jej przygoda z maszyną zaczęła się w 2013 roku kiedy urodziła bliźnięta – Staśka i Franka.  Szukając ubranka dla nich spostrzegła, że w sklepach sieciowych wszystko jest oklepane, jednakowe i zupełnie nie w jej guście. Szukała czegoś o lepszej jakości i bardziej finezyjnym designe.

Ale nieskutecznie. Sama więc zaczęła wymyślać własne wzory – rysować, projektować, wycinać. Tak wypracowała swój własny styl – trochę sportowy, trochę przewrotnie kokieteryjny. Wprawdzie to nie elegancja jest tu na pierwszym planie, ale w jej projektach znajduje się coś takiego, że równie dobrze sprawdzą się podczas codziennej bieganiny, jak i na weselu. 

Ania szyje zawsze z tkanin polskiej produkcji, wysokiej jakości. Jej ubrania cechuje niezmiennie żywa kolorystyka – odcina się od tak charakterystycznych dla naszej kultury szarości, czerni czy innych stonowanych, smutnych barw. Z daleka można odróżnić ubrania z jej pracowni – kroje są proste, wygodne, za to czasem wręcz zaskakująco nasycone barwami - sukienki w kolorowe motyle, małpki, geometryczne mozaiki, żółte spodnie, bluzki w palmy – cała jej kolekcja emanuje wesołością, energią, intensywnością. 

Wszystkie moje uszytki tworzone są dla wygody i radości dzieci i dorosłych. Nie szyję niczego, czego sama bym nie założyła – twierdzi Ania. Nie przyjmuje więc zamówień na przykład na ubranka z popularnymi bohaterami bajek czy filmów - Chcę, by ubrania wychodzące z mojej pracowni były wyjątkowe i niepowtarzalne. Dlatego z jednego wzoru powstają maksymalnie 2-3 sztuki.

Tunika w geometryczne wzory - uszyta przez Anię Bogusławską (nitka a-b)

Sukienka uszyta przez Anię Boguslawską (nitka a. b.)

Produkty powiązane

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach