Szukaj na blogu

Szukaj

Klareko

Twórcy | 2018-09-28

Klareko

W naszej Szuwarowej Drużynie znalazły się dwie zwariowane dziewczyny, zniechęcone ilością chemicznych, niezdrowych substancji, którymi atakuje nas na każdym kroku współczesna rzeczywistość. Postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i coś zmienić w tym temacie. Podumały i wymyśliły Klareko – rozpoczęły produkcję ekologicznych środków czystości – eko kosmetyków dla domu – z samych naturalnych składników.

Dziewczyny nie tylko odrzuciły szkodliwe dla środowiska związki w środkach czystości. Dbają także o ekologię stosowanych opakowań – spenetrowały rynek w poszukiwaniu najkorzystniejszego dla natury rozwiązania. Starają się też podążać nurtem zero waste, dlatego wśród ich produktów znajdziecie i takie pozbawione pięknych kolorowych opakowań, a np. zwyczajne szklane słoiki. Wszystko, by chronić to co najcenniejsze i w możliwie największy stopniu ograniczyć produkcję tego, co szkodzi naszej planecie. 

Jak każda świetnie zapowiadająca się firma (np. Szuwary :)), działalność rozpoczęły w garażu, w jednej z podolsztyńskich wsi. Ale okazało się, że chętnych do redukcji toksycznych środków w domu jest wiele, firma zaczęła się kręcić, więc wynajęły większy lokal w mieście. Znak to, że osób dbających o dobro natury i zdrowia przybywa!

A oto Marta i Karina, czyli Klareko:

"Jesteśmy kobietami bezkompromisowymi w temacie zdrowia i ekologii. Mamami i przyjaciółkami mieszkającymi w malowniczej warmińskiej wsi. 

Zakochana w dobrodziejstwie ziół i natury Marta oraz specjalistka od zawracania chmur Karina. 

Pewnego razu zaczęłyśmy zgłębiać temat, czy komercyjne środki czystości są dla nas bezpieczne. Robiłyśmy to dla siebie, dla naszych najbliższych, z myślą o łąkach, lasach i jeziorach, wśród których mieszkamy. Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że nie ma badań wskazujących na brak szkodliwości chemii gospodarczej na organizm człowieka. Ponadto, podczas mieszania się różnych środków czystości w kanalizacji czy oczyszczalni, zachodzą bardzo niebezpieczne i szkodliwe reakcje chemiczne (Europejska Agencja Środowiska EAN). 

Nasze zdumienie sięgnęło zenitu! 

...gdy dowiedziałyśmy się, że nie ma przepisów i regulacji prawnych zabraniających używania niebezpiecznych związków chemicznych do produkcji środków czystości. 

Już wiemy, że współczesna chemia domowa zawiera bardzo szkodliwe ftalany, reaktywne związki chloru, triclosan, benzen, formaldehyd, terpen, rozjaśniacze optyczne, substancje zapachowe... 

Doszłyśmy do wniosku, że wszystko to czym sprzątamy nasze domy, w rzeczywistości jest bardzo szkodliwe dla nas, naszych najbliższych i naszego środowiska. 

Tylko spójrzcie.

Każdego dnia dbacie o siebie jedząc zdrową żywność, uprawiając sport, dobierając najlepsze kosmetyki. Co robicie wieczorem? Przygotowujecie kolację w piekarniku starannie wyczyszczonym szkodliwą chemią i idziecie na zasłużony relaks do wanny umytej całą tablicą Mendelejewa. 

Czy niebezpieczne związki są naprawdę dla Was? 

Dla nas nie, dlatego postanowiłyśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Szukałyśmy, czytałyśmy, rozmawiałyśmy, mieszałyśmy, testowałyśmy... Pucowałyśmy nasze domy sięgając po sprawdzone metody naszych Babć. Dzieliłyśmy się miksturami z rodziną i znajomymi. Okazało się, że to co tworzymy działa i co najważniejsze jest bezpieczne oraz ekologiczne. Najbliżsi prosili nas o więcej i zaczęli nieśmiało sugerować, abyśmy udostępniły mieszaniny światu. 

I w ten o to sposób powstało Klareko – manufaktura kosmetyków dla domu, stworzona przez zakręcone na punkcie natury Karinę i Martę. 

Po wielu próbach i testach możemy powiedzieć oficjalnie „Przygotowałyśmy serię kosmetyków dla domu Klareko” i chcemy się nimi z Wami podzielić. 

Stworzyłyśmy skuteczne nieszkodliwe dla ludzi i środowiska środki czystości o właściwościach aromaterapeutycznych. 

W składzie naszych produktów znajdziecie wyłącznie bezpieczne i ekologiczne związki chemiczne oraz składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego. Zapachy uzyskujemy starannie dobierając tylko naturalne olejki eteryczne. 

Dlatego z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że nasze produkty to nie kolejne ekologiczne środki czystości, tylko prawdziwe kosmetyki dla domu. Dzięki nim faktycznie troszczycie się o swój dom. 

Zadbałyśmy o to, aby codzienne sprzątanie pozytywnie wpływało na zdrowie i dobre samopoczucie Wasze i Waszych bliskich oraz naszej Matki Ziemi."

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach