Szukaj na blogu

Szukaj

Katarzyna Oleszczuk

Twórcy | 2019-08-26

Katarzyna Oleszczuk

Dziewczyna od kruków, czaszek i ważek. Artystka praktyczna, która chętnie tworzy przedmioty użytkowe - zegary, torby, poduszki, obrazy i plakaty… Nawet jedna jej praca, wystarczy by odmienić całe wnętrze i nadać mu wyrazu.

Warmia i Mazury to jej miejsce na ziemi. Katarzyna Oleszczuk mieszka tu od urodzenia i wszystko co tworzy związane jest otaczającą ją przyrodą. Uważnie się przygląda, ale nie tak po wierzchu, tylko bardzo wnikliwie. Wtedy można dostrzec rzeczy niewidzialne na pierwszy rzut oka.  - Magię, baśniowość, którą mamy tuż obok... Wszystko co tworzę jest tym właśnie inspirowane - mówi Katarzyna Oleszczuk.

Rysunek - to lubię najbardziej. Proste formy - je również lubię. A najbardziej genialną (nie)prostotę natury.

Artystyczną duszę łączy z praktycznym zmysłem. Ozdabia i zmienia przedmioty, które używa się na co dzień. -  Ukochane przeze mnie motywy przenoszę nie tylko na obrazy i grafiki, ozdabiam również torby, poduszki, odzież oraz inne formy użytkowe - mówi Katarzyna Oleszczuk.

Na co dzień prowadzi pracownię plastyczną. Głównie wykonuje portrety oraz karykatury. Aktualnie rozpoczęła przygodę z renowacją zabytków, więc spodziewajcie się wkrótce nowości.

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach