Szukaj na blogu

Szukaj

Karolina Zienkiewicz

Twórcy | 2018-05-08

Karolina Zienkiewicz

Dla Karoliny Zienkiewicz wełna jest takim samym tworzywem jak dla innych artystów farby czy pastele. Z malutkich kolorowych kłaczków układa misterne obrazy – pejzaże, portrety, abstrakcyjne i realistyczne – po czym scala je filcując. 

Mieszka wraz z rodziną na obrzeżach małej warmińskiej wsi w gminie Dywity. Kilka lat temu postanowiła rzucić pracę na etacie i poszukać zajęcia, które da jej satysfakcję i pozwoli spędzać więcej czasu z dziećmi. Okazało się, że sposobem na życie może być filcowanie.

Najpierw z malutkich pasemek wełny układa obraz, dodaje po kłaczku by jak najwierniej odtworzyć pejzaż czy portret zwierzaka. Kolejny krok to filcowanie, czyli scalenie pasemek czesanki.

Dużo z tym „dziubania”, ale efekt jest zachwycający i praktyczny zarazem - piękne chusty, szale i biżuteria z filcu, które jednocześnie zdobią i grzeją. Są też przemiłe w dotyku (nie gryzą) oraz trwałe, bo Karolina używa wełny z merynosa i materiałów najwyższej jakości.

W wielu pracach Karoliny Zienkiewicz widać, że inspiruje ją otoczenie, warmińska przyroda, krajobraz, kwiaty... Iskierkę natchnienia obudzić może nawet nieoczekiwane połączenie kolorów na które natknie się podczas spaceru. Z wełny tworzy portrety ulubionych zwierząt domowych czy bajkowych stworzeń, nie unika też trójwymiarowych form np. naszyjników w kształcie kwiatów.

Prace Karoliny Zienkiewicz charakteryzują się dobrym smakiem i starannością wykonania. Oryginalne, wysokiej jakości i cieplutkie wyroby pokochali szczególnie mieszkańcy Skandynawii.

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach