Szukaj na blogu

Szukaj

Joanna Sekulska - Bosasia

Twórcy | 2019-10-09

Joanna Sekulska - Bosasia

Lubi biegać boso i tworzyć piękne rzeczy. W swoich pracach Joanna Sekulska, czyli Bosasia, używa materiałów z odzysku i dziko rosnących ziół. Specjalizuje się w ręcznym hafcie - wyszywa torebki, biżuterię i okładki notesów -  tworzy też naturalne kosmetyki oraz lepi z gliny.

Bosasia mówi o sobie, że jest czeladnikiem ceramiki, poza tym szyje i komponuję naturalne kosmetyki oraz mydła. Jej pracownia rękodzieła artystycznego mieści się w ekologicznym gospodarstwie „Bosa Ekologia” w Praslitach. Nie tylko tworzy tam swoje prace, ale również prowadzi warsztaty ceramiczne, kosmetyczne, mydlarskie czy zielarskie dla różnych grup, dzieci i dorosłych.

Obejrzyj wszystkie prace Bosasi dostępne W Szuwarach

W pracach używa materiałów z odzysku m.in. wojskowych worków lnianych, ubrań, zasłon, gumowych dętkek. W kosmetyce wykorzystuję dziko rosnące zioła. - Jednym z najważniejszych dla mnie ziół jest krwawnik, który pojawia się na wielu moich torebkach, dodatkach w formie haftu - opowiada Bosasia. - Poza interesującym wyglądem, posiada mnóstwo właściwości zdrowotnych. Największą rolę w mojej twórczości odgrywa natura. To właśnie ona mnie inspiruje, pozwala być tym kim jestem i tworzyć co mi się wymarzy.

Joanna współdziała ze Stowarzyszeniem Warmińskich Chłopów Bosych promując zdrowe i naturalne podejście do życia poprzez np. chodzenie boso. - Zachęcam innych do zdejmowania butów i poczucia natury oraz siebie bardziej i bliżej. Dzięki temu zwiększa się nasz szacunek do niej - mówi. - Samo chodzenie boso daje mi mnóstwo energii, pozytywnego myślenia oraz odwagi w dążeniu do tego co czuję.

Kiedy najlepiej zacząć chodzić boso - przeczytaj

Odkąd pamięta uwielbiała robótki ręczne, a w Liceum Plastycznym poznała sztukę w innym wymiarze. - Jednak dopiero na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego zrozumiałam, że to nie musi być tylko hobby, do którego wracam po znielubianej pracy. Tylko może być przyjemną pracą i odpoczynkiem w jednym. I na razie udaje mi się w ten sposób żyć - opowiada.

Joanna Sekulska - Bosasia

Joanna Sekulska - Bosasia

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach