Szukaj na blogu

Szukaj

Handy Project

Twórcy | 2019-03-22

Handy Project

Tęsknisz za Mazurami? Szukasz oryginalnego prezentu dla żeglarza? Trójwymiarowa mapa mazurskiego jeziora to będzie strzał w dziesiątkę.

Handy Project jest rodzinną firmą z Olsztyna. Tworzą ją ojciec i syn - Cezary Porycki i Michał Porycki - zafascynowani możliwościami jakie daje połączenie drewna, lasera i tworzyw sztucznych. Przy pomocy tych materiałów i narzędzi wycinają ze sklejki precyzyjne mapy 3D, przedstawiające m.in. mazurskie i warmińskie jeziora, wraz z ich głębokością i ukształtowaniem dna. Warstwa po warstwie tworzą kolejne części mapy, potem skleja się je tak, by pokazać ukształtowanie terenu. Fachowo taka trójwymiarowa mapa przedstawiająca głębiny, nosi nazwę batymetrycznej. 

Zobacz wszystkie prace Handy Project

Dla miłośnika Warmii i Mazur - wędkarza czy żeglarza - odtworzone precyzyjnie jezioro będzie idealnym prezentem. Trójwymiarowa mapa wygląda bardzo efektownie, jest oryginalną ozdobą wnętrza, a przy tym można szczegółowo pokazać na niej, gdzie wydarzyła się jakaś dramatyczna przygoda, gdzie ryba bierze najlepiej, albo skąd rolnik przegonił nas grabiami, gdy biwakowaliśmy na dziko.

Intensywny błękit wody w kontraście z jasnym kolorem naturalnego drewna daje magnetyczny efekt. Aż trudno oderwać wzrok. Trójwymiarowa mapa przykryta pleksi może przybrać formę obrazu do powieszenia na ścianie, a po przymocowaniu nóg zmieni się w blat stolika ze wspomnieniem żeglarskiej wyprawy.

Obejrzyj pomysły na prezenty dla żeglarza

Oprócz map 3D mazurskich i warmińskich jezior Handy Project w trójwymiarze przedstawia wszelkie inne miejsca na Ziemi - morza, wyspy, kontynenty, miasta. Ba, odtwarzają nawet górskie szczyty, piętrząc wypukłe warstwy. Inspirację czerpią przede wszystkim z zabytkowej kartografii. Ich znakiem firmowym jest niezwykła precyzja wykonania. Głębokość pokazana jest przez nałożenie wielu warstw, a nie kilku symbolicznych. Bo oprócz efektu wizualnego u Poryckich liczy się przede wszystkim przekazanie prawdziwej informacji o ukształtowaniu terenu.

Handy Project wycina laserem także inne motywy ze sklejki - są to niekiedy bardzo skomplikowane wzory np. tarcza kalendarza Majów. Lekkość użytego materiału sprawia, że idealnie nadają się one do zawieszenia. Firma zajmuje się też tworzeniem innych wyrobów w oparciu o drewno, sklejkę i możliwości, które daje technika laserowa, druk i inne techniki zarówno poligraficzno-introligatorskie jak i rzemieślnicze czy rękodzielnicze.

Mapa 3D ze sklejki - trójwymiarowy obraz do powieszenia na ścianie Przejście Północno Zachodnie. Mapa

Mapa 3D - trójwymiarowy obraz ze sklejki przedstawiający Jezioro Śniardwy z zaznaczoną głębokością i ukształtowaniem dna

Stolik z mapą 3D - trójwymiarowa mapa jako blat stolika zabezpieczona pleksi

Pracownia Handy Project

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach