Szukaj na blogu

Szukaj

Dariusz Zacharzewski - Zahario

Twórcy | 2018-09-11

Dariusz Zacharzewski - Zahario

Niezwykle zdolny artysta, który w metalu próbuje odnaleźć odrobinę trwałości w zmiennym świecie. Udaje mu się łączyć pasję i fantazję z niezwykłą starannością w cyzelowaniu najdrobniejszych szczegółów. Bardzo łatwo ulec mrocznemu czarowi biżuterii Zaharia…

Urodził się i mieszka w Olsztynie, tu też, na klimatycznym Zatorzu, mieści się jego pracownia. Tworząc niewielkie formy z metali szlachetnych i nieszlachetnych buduje świat pełen magicznych stworzeń i symboli. Tłumaczy, że praca z takim tworzywem pozwala mu najlepiej wyrażać stosunek do przemijania, a jednocześnie trwania w świecie tak naprawdę nic nie znaczącej materii. Metal daje mu poczucie choć chwilowej trwałości.

Klienci z kraju i zagranicy kochają Zahario za niepowtarzalny styl, mistrzostwo wykonania i zaskakujące skojarzenia. 

Biżuteria Zahario wykonywana jest z wielką precyzją, często z wykorzystaniem lupy. Była prezentowana w galeriach sztuki m.in. olsztyńskiej BWA i w Japonii na wystawie pokonkursowej Silver Accessories Tokiyo 2013 (prace Zaharia otrzymały tam wyróżnienie). Można ją zobaczyć na modowych wybiegach, a w 2015 roku polska projektantka Małgorzata Baczyńska zaprosiła Dariusza Zacharzewskiego do współpracy przy prestiżowym pokazie podczas Fasion Week w Paryżu. Jest ceniony też przez ludzi z branży jubilerskiej za łączenie najwyższej klasy rzemiosła z artyzmem (został laureatem konkursu Mistrz Srebra 2015 przygotowanego przez Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów).

Obejrzyj biżuterię Zahario w dostępną w szuwarowym sklepie

Zahario w każdej swojej pracy dąży do doskonałości i czasami jest jej blisko, chociaż jeszcze nigdy do końca nie był zadowolony z efektu końcowego. Do każdego miniaturowego dzieła zabiera się z pasją i wiarą, że to może właśnie tym razem uda się osiągnąć perfekcję. 

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach