Szukaj na blogu

Szukaj

Ania Bernaszewska - JA mała Pracownia

Twórcy | 2019-02-27

Ania Bernaszewska - JA mała Pracownia

Inspirację czerpie z otaczającego ją krajobrazu i od ludzi, których spotkała, gdy przez kilka lat mieszkała na warmińskiej wsi. Tworzy lustra w mozaikowych ramach i mniejsze formy z ceramicznych okruchów.

Przyjaciele nazywają ją Ludzikiem. I mówią, że to niezwykle piękna i kreatywna dziewczyna, wciąż podejmująca nowe wyzwania. Ania Bernaszewska jest marzycielką, a zarazem zadaniowcem, który spełnia się na wielu płaszczyznach artystycznej ekspresji. Ma talent, głowę pełną pomysłów i wytrwałość, by je realizować. 

Prywatnie mama, pasjonatka podróży (także tych palcem po mapie). Z wielkim upodobaniem czyta książki o tematyce wysokogórskiej i biografie. 

Ania wiecznie szuka niesamowitości, nawet w najbardziej zwykłych i codziennych sprawach. Trochę inaczej patrzeć na świat nauczyła się podczas swoich podróży i kilku lat spędzonych na warmińskiej wsi w otoczeniu artystów i pasjonatów. Tam też narodził się pomysł "JA mała Pracownia".

Zobacz wszystkie prace Ani Bernaszewskiej

Po przeprowadzce do Olsztyna założyła markę “JA mała Pracownia". Tworzy mozaikowe lustra, które od zawsze chciała robić, szczególnie takie połączone z kamieniem i drewnem. Lustro traktuje w sposób osobliwy, jest dla niej symboliczne. Umie w nie spojrzeć i otwarcie ze sobą pogadać, pozałatwiać sprawy. Nigdy go nie dzieli - w jej pracach, zawsze składa się tylko z jednej płyty. Wierzy, że by zachowało magiczną moc, nie można go niczym przecinać.  

Z mozaiki powstają nie tylko lustra, są to też mniejsze formy np. podkładki pod gorące naczynia i przedmioty wykonane na zamówienie. Gdy ma czas robi drobne rzeczy z drewna i papieru, głównie magnesy na lodówkę i zakładki do książek. 

Jest współtwórczynią marki Anki Craft Studio. 

Ania Bernaszewska - JA mała pracownia


Lustro w ręcznie robionej ramie z naturalnego drewna, mozaiki układającej się w secesyjne wzory. Kolory mozaiki - czarny, czerwony, żółty, pomarańczowy. Autor Anna Bernaszewska, JA mała pracownia

Lustro w ramie z mozaiki, polnych kamieni i drewna, ręcznie wykonane. Mozaika: czarna, szara, czerwona, w środku okrągłe lusterko, Autor Anna Bernaszewska, JA mała pracownia

Duże prostokątne lustro w ręcznie robionej ramie z mozaiki i drewna. Kolor - mozaika w odcieniach zieleni, naturalne drewno. Autor Anna Bernaszewska, JA mała pracownia

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach