Szukaj na blogu

Szukaj

Andrzej Karolak Andruszkiewicz

Twórcy | 2019-02-22

Andrzej Karolak Andruszkiewicz

Artysta-samouk z Lidzbarka Warmińskiego – trochę rzemieślnik, trochę plastyk. Zaczynał od prostych, popularnych technik jak decoupage i transfer, z czasem odkrywał nowe sposoby pracy oraz zdobień.

Prawie wszystkie wykonane przez niego przedmioty łączy wspólna cecha – materiały do nich użyte pochodzą z recyklingu. Andrzej Karolak Andruszkiewicz zgodnie z ideą zero waste wierzy, że nic nie powinno się marnować. W każdej starej, zniszczonej rzeczy, w resztkach materiałów budowlanych, próchniejących kawałkach drewna, zardzewiałych drutach dostrzega jakieś piękno i daje im drugą szansę. 

Obejrzyj wszystkie prace Twórcy

Pracuje niemal wyłącznie własnymi rękoma, nie używa specjalistycznych maszyn i urządzeń. Dlatego wykonane przez niego przedmioty są jednostkowe, unikatowe, czasem podobne, ale nigdy takie same. Jak mówi o sobie, nie ma nic wspólnego z zawodem stolarza, rzeczy, które wychodzą spod jego dłoni są wytworem jego pasji i wyobraźni. 

Lubię tworzyć piękno. Lubię rzucać sobie wyzwania. Zabawy z drewnem zacząłem, gdy moi rodzice remontowali dach. Była przy tym masa odpadów drewnianych, a ponieważ  to mój rodzinny dom, moje wspomnienia, moje dzieciństwo, postanowiłem dać im nowe życie.

Andrzej Karolak Andruszkiewicz tworzy głównie w drewnie i metalu. Czasem powstają z tego zegary, czasem szafki czy półki. Ciągle się rozwija, eksperymentuje, sprawdza różne techniki i tworzywa.

Andrzej Karolak Andruszkiewicz

Andrzej Karolak Andruszkiewicz

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach