Szukaj na blogu

Szukaj

Alicja Borsiak Śleszyńska

Twórcy | 2019-11-05

Alicja Borsiak Śleszyńska

Bardzo utalentowana i wszechstronna plastyczka z Olsztyna. Specjalizuje się w ceramice, która zachwyca barwami i fantazyjnymi wzorami. Nie boi się kolorów, a łączyć potrafi je jak nikt inny na świecie.

Prace Alicji są bardzo malarskie, wprowadzają do wnętrza radość i pozytywną energię. Tworzy ceramiczne naczynia, biżuterię (zwłaszcza broszki), rzeźby, instalacje performatywne, a także zdobi przedmioty domowe. Zachwycające są również jej obrazy ceramiczne inspirowane światem baśni i przyrodą Warmii. 

Prace Alicji Śleszyńskiej-Borsiak dostępne w Szuwarach

Alicja Borsiak Śleszyńska urodziła się w 1982 roku w Olsztynie. Dyplom z malarstwa obroniła w 2008 roku w pracowni prof. Stanisława Andrzejewskiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Ekonomiczno Humanistycznej w Łodzi na kierunku Arteterapia u prof. Wiesława Karolaka. Pracuje jako arteterapeuta.

Prowadzi pracownię ceramiczną w Rusi pod Olsztynem na Warmii.

Obejrzyj ceramikę z Szuwarów

Wielokrotna stypendystka Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Członkini grupy artystycznej Areszt Sztuki. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Laureatka konkursów plastycznych - m.in. w 2019 r. otrzymała Wyróżnienie za cykl ceramicznych płaskorzeźb na XI Olsztyńskim Biennale Sztuki organizowanym przez Galerię BWA w Olsztynie.

Alicja Śleszyńska-Borsiak

Alicja Śleszyńska-Borsiak

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach