Szukaj na blogu

Szukaj

Agata Borecka - Trykot. trik trik

Twórcy | 2019-02-22

Agata Borecka - Trykot. trik trik

Nie dla niej schematy, projekty i przetarte szlaki. Nie znosi średniactwa i tuzinkowości. Gdy Agata Borecka siada do dziergania, ma w głowie plan. A co z niego wyjdzie - to okazuje się na końcu.

Zwykle wychodzi bardzo dobrze, z fantazją i polotem. Czapki jej autorstwa wyróżniają się nie tylko kolorami i wzorami, ale nawet kształtem. Niby uszatka, ale zupełnie inna, niby pompon, a trochę jak płetwa, zaś stateczna chusta w detalach okazuje się zupełnie odjechana.

Experymentowanie to moje credo. Wolę styl bezdomnych tuptusiów i niezamożnych starszych pań niż ubranych w ten sam deseń gimnazjalistek. Uwielbiam się wyróżniać, choćby malutkim detalem. Nie lubię "średniactwa". W tzw.modzie zwracam uwagę raczej tylko na szaleństwo, a właściwie wariactwo, choć szanuję klasykę Coco Chanel 

Miłośniczka drutów, z sukcesami uprawia freestyle dziewiarski. Gdy zaczyna dziergać nie opiera się na gotowcu, nie zapisuje ile oczek prawych czy lewych miały jej najbardziej rozchwytywane prace. Zamiast patrzeć w schemat, rozgląda się dookoła. Inspirują ją widziane barwy, faktury, kształty. Lubi kontrastowo zestawiać włóczki i nie chodzi tu tylko o kolory, ale też o ich grubość czy włochatość. 

ZOBACZ WIĘCEJ PRAC AGATY BORECKIEJ

Wszelkie niedoskonałości materiału cieszą ją, bo takie grudki, pętelki i supły doskonale urozmaicają fakturę splotu. Jak jest ich za mało, bierze sprawy w swoje ręce i dowiązuje kokardki, wpłata nitki i skrawki. Z zapałem miesza wzory ażurowe ze ścisłymi oczkami. Przerabia dosłownie wszystko, co jej w ręce wpadnie. Czysta radość tworzenia. 

Oprócz twórczości dziewiarskiej Agata Borecka eksperymentuje też z rysunkiem. Jej prace pełne są szczegółów, zaskakujących skojarzeń i historii, które trochę ona nam opowiada, a trochę sami musimy wymyślić. Uwagę zwraca śmiała kreska, wyraźny kontur i żywe kolory. Niektóre rysunki idealnie pasować będą do pokoju dziecięcego, inne są zdecydowanie dla dorosłych.

Dzierganie i rysunek to hobby, które Agacie daje masę frajdy w wolnym czasie. Oprócz tego mieszka w Olsztynie i można ją spotkać w różnych nieoczekiwanych miejscach na Warmii.

Agata Borecka, Trykot. trik trik. Fot. Lidia Dzwolak

Agata Borecka, Trykot. trik trik. Fot. Lidia Dzwolak

Dodaj komentarz

 (z http://)

Poczytaj w Szuwarach